|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tramwaj-kawiarnia zagraca tarnowską Starówkę?

Przewodniczący rady osiedla Starówka uważa, że Plac Sobieskiego jest zagracony rzeczami, które nie pasują do tego miejsca. Ryszard Żądło w ten sposób odnosi się do dyskusji w internecie, na temat tego, czy tramwaj - kawiarnia pasuje do tego miejsca. Wywołała ją wypowiedź tarnowskiego historyka Antoniego Sypka, według którego tramwaj naruszył przestrzeń zabytkową Placu Sobieskiego.

Posłuchaj co mówi Ryszard Żądło, przewodniczący rady osiedla Starówka

fot: P. Topolski/archiwum RK

Z kolei zdaniem przewodniczącego rady osiedla Starówka takich rzeczy jest więcej. "Pojawienie się tam ostatnio stojaków z rowerami miejskimi jest nieporozumieniem. Te stojaki nie powinny tam stanąć. One są obcym elementem w zabytkowej architekturze miasta. Od dawna toczy się też dyskusja na temat likwidacji kiosku ruchu. Może przeniesienia go? Nie ukrywam, że lokalizacja tramwaju była niefortunna i nieprzemyślana. On się tam wpisał, ale swoją bryłą burzy estetykę architektoniczną tej części miasta" - mówi Ryszard Żądło.
 
Zdaniem przewodniczącego rady osiedla Starówka, stacje roweru miejskiego można przenieść z Placu Sobieskiego na ulicę Targową, kiosk do lokalu po zegarmistrzu, a tramwaj na róg ulicy Legionów i ulicy Wałowej. Ryszard Żądło zapowiada, że osiedlowi radni chcą organizować cykliczne otwarte spotkania pt.: "porozmawiajmy o tarnowskiej Starówce", podczas których będzie można porozmawiać o tego typu problemach. 
 

 

OŚWIADCZENIE:

Moja wypowiedź na antenie Radia Kraków z dnia 11 lutego 2019 r. jest prywatną opinią na temat Placu Sobieskiego i tarnowskiej starówki, a nie stanowiskiem Rady Osiedla Nr 1 – co podkreślałem w wywiadzie. Stanowisko Rady Osiedla prezentuję zawsze po wcześniejszym jego uzgodnieniu z Radnymi Rady. Pełniąc funkcję Przewodniczącego mam prawo do wyrażania prywatnych opinii jako mieszkaniec Tarnowa – co też uczyniłem. Niefortunnym było zamieszczenie mojej wypowiedzi na stronie internetowej Radia Kraków z podpisem Przewodniczący Rady Osiedla „Starówka”, co mogło by sugerować że występuję w Jej imieniu. Wszelkie uwagi, krytyka i oskarżenia skierowane pod adresem Rady Osiedla Nr 1 „Starówka”, a łączone z moją wypowiedzią na antenie Radia Kraków są bezpodstawne. Jeszcze raz podkreślam że poglądy wygłoszone w wywiadzie dla Radia Kraków są prywatną opinią Ryszarda Żądło.

Proponuję jednak wszystkim krytykującym moją wypowiedź oraz wypaczającym jej sens, aby raz jeszcze wysłuchali jej w całości ze zrozumieniem, a nie odnosili się do zdań wyjętych z kontekstu.

Ryszard Żądło

 
 
 
 
 
(Bartłomiej Maziarz/ko)
12%
88%