|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowskie Muzeum Okręgowe wycofuje się z deklaracji remontu "dołu złoczyńców"

"Dół złoczyńców" znajduje się na Rynku w Tarnowie. Ta ciekawa atrakcja historyczna została uszkodzona 6 lat temu. Została stłuczona szyba ochraniająca zabytek.

Posłuchaj co mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie

fot: M. Golec

- Chcieliśmy wymienić szklaną taflę jeszcze przed wakacjami, ale w związku w planowanym na przyszły rok remontem całego Rynku wstrzymamy się z naprawą. Tam będą koparki, przerzucane płyty i kamienie. Zawsze ktoś może uderzyć w tę szybę. Może poczekajmy jeszcze rok, aż będziemy mieć piękny Rynek. Wtedy my naprawimy tę szybę - wyjaśnia Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie. 

Koszt wymiany szyby szacowany jest na kilka tysięcy złotych.

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

18%
82%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

słuchacz

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 09:50

Czyli przy dobrych wiatrach będziemy mieć wymienioną szybę po 7 latach.... Dziwne, że jeszcze Teleexpress tu nie dojechał.

Odpowiedz

roboll

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 07:59

Tarnowowi "Dół złoczyńców" jest potrzebny nie dla atrakcji turystycznej ale dla wykonywania aktów sprawiedliwości za fuszerki rządzących i nadzorujących przy inwestycjach,bo "TEMIDA"Tarnwska sobie nie radzi. Roman wyremontował solidnie płyte rynku za swojej kadencji pierwszejw (1994-1998) teraz mapomysł na nową płytę przecież to tylko na planie prostokąta o bokach ok. 89,4 m i 74,5 m. to tylko 6600,3 m/2 kwadratowych. Krakowską Rysiek zrewitalizował za 8,5 miliona i rosypała się po roku czasu Przyszedł Roman zaczął klejenie za milion na dziury i szukanie winnych po sądach i odszkodowania Winnych niema i odszkodowania również. Wyciągnął z sakiewki miasta 4,5 miliona i remontuje Szweckim granitem a to tylko niecałe 2700m /2.Więc remon płyty to bagatela 10 milionów jak nic a potem zrobi się lodowisko i będzie gdzie potańczyć na łyżwach ,bo w amfiteatrze oberków i polek już się nie da tańczyć.

Odpowiedz

tarnowianin

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:11

Panie dyrektorze, mam lepszy pomysł. W ogóle tej szyby nie wymieniajcie. "Zawsze ktoś może uderzyć w tę szybę. Może poczekajmy jeszcze..."

Odpowiedz

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:07

Zasypać dół i dyrektor będzie miał mniej problemów.

Odpowiedz

kpina

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:00

Dawno nie słyszałem takiej głodnej gadki. Pada nieuchronne pytanie o kompetencje i sens finansowania takich "dyrektorów"

Odpowiedz

mieszkaniec

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 11:37

I jak w tym mieście ma być lepiej, skoro rozbita szyba tkwi 6 lat a dyrektor opowiada takie historie. Wyobraźcie sobie takiego dyrektora w prywatnym przedsiębiorstwie.....

Odpowiedz

MO

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 09:54

Czytam i nie wierzę! Przecież kawałek szyby bardzo łatwo zabezpieczyć przed uszkodzeniem na czas remontu. W tym mieście "nic się nie da"! Totalny marazm.

Odpowiedz

sukces

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 09:06

Panie dyrektorze, ale po co remontować płytę rynku skoro zawsze ktoś może wyjść przejedzony z lokalu i ją zabrudzić, albo znów niesforne dziecko rzuci kamykiem i rozbije pancerną szybę? Bez sensu wydawać pieniądze.

Odpowiedz

miasto sukcesów

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 08:25

Kilka tysięcy złotych i szkoda wydawać na atrakcję turystyczną. Wcześniej schody za 15 tysięcy zablokowały inną atrakcję turystyczną. Zarządzanie muzeum w Tarnowie to jakaś porażka. Godziny otwarcia codziennie w godzinach pracy normalnego człowieka, w sobotę nieczynne. Myślę, że zamiast wymieniać szybę, trzeba wymienić Szpunara.

Odpowiedz

prezes

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 08:25

Co za myślenie. Może nie naprawiajmy tego w ogóle bo przecież kiedyś może meteoryt spaść i rozbić tą szybę. Na czas remontu wystarczy przykryć to deskami. Myślcie ludzie!!!

Odpowiedz

szklarz

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 07:34

To w tedy będzie piękna nowa nawierzchnia na rynku i podczas montażu tej ciężkiej pancernej szyby ( która dzieci rozbiły ) może zostać uszkodzona !! Czyli jaja po tarnowsku ;)

Odpowiedz