|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowski stadion żużlowy - nie etapami i taniej

Nie etapami a taniej - taki nowy pomysł na remont stadionu żużlowego w Tarnowie Mosciciach ma tarnowski magistrat. Urzędnicy wraz z architektem po nieudanym przetargu, w którym najniższa kwota przewyższała budżet inwestycji o kilkadziesiąt milionów złotych postanowili jeszcze raz zaprojektować remont stadionu. Tym razem jednak - tak aby był tańszy - mówi Rafał Nakielny dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej.

Fot. Paweł Topolski

"Szukamy oszczędności tam, gdzie możemy, natomiast też nie chcielibyśmy, żeby ten stadion był bardzo ubogi. Z rozmów z architektem wynika, że udało się ograniczyć koszty o około 20 milionów złotych bez jakiejś większej straty dla obiektu. Będziemy teraz prowadzić rozmowy, myślę, że też z prezydentem, przedstawimy tę koncepcję i zobaczymy jaka będzie decyzja. Sądzę, że pójdziemy w kierunku wykonania kompleksowej dokumentacji i kolejnego przetargu" - mówi Nakielny.

 

Nowy projekt ogranicza miedzy innymi cześć miejsc siedzących, zakłada zmniejszenie także trybuny głównej, ma jednak nadal zapewnić rozgrywanie na stadionie zawodów ekstraligowych. Miasto na remont stadionu ma zabezpieczone około 42 milionów złotych. Najniższa kwota zaproponowana w przetargu to 89 milionów złotych.   

 

Przygotowanie nowej dokumentacji i ograniczonego projektu remontu stadionu będzie jednak także kosztowne. Dyrektor Nakielny zakłada, że może  pochłonąć nawet 1 milion złotych. Nową koncepcje miasto chce także skonsultować z piłkarzami i żużlowcami, bo stadion cały czas  w tym założeniu ma być przeznaczony dla dwóch dyscyplin sportowych.


Jak dodaje Rafał Nakielny - decyzja o ograniczeniu projektu remontu stadionu żużlowego a nie epatowaniu prac jest też podyktowana względami sportowymi. Wymaganie, że każdy z kolejnych etapów miałby dopuszczać organizację imprez masowych, bardzo windowałoby cenę każdego z nich.

 

Jeśli koncepcja ograniczenia kosztów remontu stadionu żużlowego i przygotowania nowego tańszego projektu uzyska akceptację, to przygotowanie nowej dokumentacji i projektu dla tego rozwiązania może zająć nawet 8 miesięcy. Urzędnicy szacują że nowy przetarg na remont stadionu mógłby być ogłoszony jesienią przyszłego roku. 

 

 

Agnieszka Wrońska/łk

17%
83%