|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowski dworzec kolejowy nie jest jeszcze gotowy na obsługę pielgrzymów na ŚDM?

W marcu, kiedy rozpoczął się remont przejścia podziemnego, dojście na perony wyznaczono przez tory. Kolejarze planowali na czas Światowych Dni Młodzieży wyznaczyć krótsze dojście, ale okazało się to niemożliwe. W porozumieniu z miastem ustalono, że autobusy z pielgrzymami będą podjeżdżały na perony od strony parkingu Park and Ride. Zapomniano jednak o pielgrzymach indywidualnych, którzy na perony będą chcieli przejść z budynku dworca.

Posłuchaj materiału Bartka Maziarza

Fot. B. Maziarz

W najważniejszych miejscach brakuje informacji w języku angielskim o tym, którędy można dojść na perony. Jak jednak zapewnia Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec mają się pojawić już podczas poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży tygodnia misyjnego. "Będą jeszcze dodatkowo oznakowania w języku angielskim. A jeżeli taka potrzeba zaistnieje, w sytuacji dużych grup będą osoby, które pomogą w przemieszczaniu się od budynku dworca tymczasowym przejściem na perony". 

Mirosław Siemieniec dodaje, że podczas Światowych Dni Młodzieży mają działać windy z czynnej części przejścia podziemnego na perony. 

Kolejarze nie zasłonią natomiast rozkopanej części peronów. Jak wyjaśnia Mirosław Siemiec, "wykonawca ma prowadzić prace w sposób bezpieczny i to jest priorytetem tej budowy. Nie sądzę, że te prace, które są realizowane byłyby takimi pracami, których wstydziłby się wykonawca. A efektem będzie nowy, dobrze przygotowany peron i bezpieczne przejście".

Maria Zawada-Bilik z Urzędu Miasta Tarnowa zachęca zmotoryzowanych do korzystania z południowego dojścia na perony od strony parkingu Park and Ride. Jak wyjaśnia, stamtąd jest najbliżej do peronu numer 3, z którego mają odjeżdżać i przyjeżdżać pociągi do Krakowa. Postój na parkingu jest bezpłatny, a przy nim zostaną ustawione toalety.

Fot. B. Maziarz

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

 

0%
0%