|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowska Platforma Obywatelska nadal nie zdradza, kto będzie jej kandydatem w wyborach prezydenckich w Tarnowie

Ugrupowanie pod koniec roku wybrało nowy zarząd, szefem Platformy w Tarnowie ponownie został Robert Wardzała. W rozmowie z Radiem Kraków przyznaje on, że decyzje w tej sprawie mają zapaść do końca stycznia.

Posłuchaj rozmowy z Robertem Wardzałą

Fot. P. Topolski

- Na liście „kandydatów na kandydata" jest również Roman Ciepiela, obecny prezydent miasta, zapewnia Robert Wardzała – On jest w gronie kilku osób branych pod uwagę. Jednak to jest decyzja ludzi, decyzja większości. Zaprosiliśmy prezydenta Ciepielę na kolejne spotkanie 18 stycznia. Chciałbym pochwalić się do końca stycznia, w którym kierunku idziemy.

Roman Ciepiela był popierany przez Platformę Obywatelską w poprzednich wyborach, ale jak zauważa Wardzała, nie zawsze obecnemu prezydentowi było po drodze z PO. - Różnie to wyglądało – mówi Wardzała – raz można go było bardziej przypisać do PO, raz wydawało się, że stoi z boku. Jestem umówiony z prezydentem na rozmowę również w tym temacie. Wewnątrz Platformy prowadzimy konsultacje, żeby wypracować najlepszą ścieżkę, która mieszkańcom Tarnowa da największe możliwości.

Poparcie Platformy Obywatelskiej dla Romana Ciepieli nie jest jednak przesądzone, bo sam Robert Wardzała podtrzymuje, że on również jest gotowy do walki o ten fotel. - Nigdy nie mówi nigdy – mówi Wardzała – To jest polityka, przed nami są rozmowy. Jakie będą decyzje, czy pan prezydent Ciepiela będzie chciał mnie poprzeć i być wiceprezydentem, to się okaże.

Platforma nie wyklucza także szerokiej kolacji z pozostałymi tarnowskimi ugrupowaniami w walce o fotel włodarza miasta czy w tworzeniu wspólnych list w wyborach do rady miasta. Odbyły się już dwa spotkania w tej sprawie, udział wzięli w nich przedstawiciele SLD, Nowoczesnej, PSL i tarnowskich stowarzyszeń.

 

Agnieszka Wrońska/wm

 

7%
93%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 100

Wtorek, 16 stycznia 2018, 07:19

@Jakiś konkret?

Ciepiela- którego popiera PO- Nowoczesna- SLD- PSL.

Odpowiedz

Jakiś konkret?

Wtorek, 16 stycznia 2018, 00:05

Kiedy w końcu będziemy mieli kandydatów??? Kądzielawski? Ciepiela? Wardzała? Kwaśny? Wójcik?

Odpowiedz

Niedziela, 14 stycznia 2018, 17:29

@Raf

Rafał zgadzam się z Tobą w 100%tach.

Odpowiedz

porażka

Niedziela, 14 stycznia 2018, 14:11

Tarnowska PO od tamtych wyborów chylu się ku upadkowi. Co ma za radnych? Wardzała, Ciepiela? Rozpacz.

Odpowiedz

Raf

Niedziela, 14 stycznia 2018, 13:16

Ślub Nowickiego zamknął usta, czy słusznie. ? Czas pokaże. Sam się jednak lansuje na forum. W PO poważnie o nim się nie mówi.

Odpowiedz

Michał

Sobota, 13 stycznia 2018, 18:02

Pan Robert na prezydenta!

Odpowiedz

Sobota, 13 stycznia 2018, 15:19

@bla

Nowicki na prezydenta, wykapany tatuś z niego. Osobowość roku itd.

Odpowiedz

bla

Sobota, 13 stycznia 2018, 14:09

masakra. ludzie mają dość Ciepieli, no to PO zrobi taki myk, żeby jeszcze trochę się z nim pomęczyli, nawet jak go nie wybiorą. Bo Ciepiela zostanie wiceprezydentem (czyli zostanie namaszczony przez wygranego Wardzałę)... i z tylnego siedzenia będzie rządzić miastem. Ludzie! każdego kandydata na prezydenta dopytywać trzeba o ludzi, których weźmie na wiceprezydentów,. I nie dać się omamić odpowiedzią że jeszcze nie wiedzą, że jeszcze za wcześnie. bo potem się okaże, że przegrani w innych miastach czy gminach wylądują u nas! patrz Rajski!

Odpowiedz

haha

Sobota, 13 stycznia 2018, 12:21

@Piotr

Tak, jak jego tatuś będzie mierzył czas i zamknie stoper na wejścu w łuk.

Odpowiedz

mąż fotograf

Sobota, 13 stycznia 2018, 12:00

Ula na prezydenta!

Odpowiedz

Piotr

Sobota, 13 stycznia 2018, 11:42

Pan Wardzała wykręci rekord toru i obiedzie wszystkich w tych wyborach. Taki czarny koń.

Odpowiedz

Buahaha

Sobota, 13 stycznia 2018, 09:46

Mamy tu zestawienie komentarzy mieszkańców którzy poznali się na Wardzale i trolla Wardzały udającego chwalących go mieszkańców

Odpowiedz

Zuzlista

Sobota, 13 stycznia 2018, 09:35

@wielbiciel trolli

Robert to Ty? Rekordzista toru z treningu?

Odpowiedz

Sobota, 13 stycznia 2018, 09:08

Nowicki na Prezydenta miasta Tarnowa.

Odpowiedz

emocja

Sobota, 13 stycznia 2018, 01:53

Ja tak myślę, że Wardzała może tą batalię wygrać. Paradoksalnie Tarnowianie mogą go wybrać.

Odpowiedz

wielbiciel trolli

Piątek, 12 stycznia 2018, 23:46

Coś ten Wardzała stracha narobił niektórym, bo trolle dość aktywne.

Odpowiedz

nina

Piątek, 12 stycznia 2018, 23:19

Urszula Augustyn Posłanka na Sejm RP na PREZYDENTKĘ TARNOWA

Odpowiedz

Szymon

Piątek, 12 stycznia 2018, 23:09

Dla mnie ktoś młody, już z doświadczeniem choćby parlamentarnym powinien zostać tutaj prezydentem. Wychodzi na Pana Wardzałę.

Odpowiedz

kaczka dziwaczka

Piątek, 12 stycznia 2018, 21:38

@zajac andrzej.

Pan kucharz kaczkę starannie, piekł, jak należy, w brytfannie, Lecz zdębiał obiad podając, Bo z kaczki zrobił się zając, do tego cały w buraczkach.

Odpowiedz

zajac andrzej.

Piątek, 12 stycznia 2018, 21:05

Każdy kandydat byle nie z PO.

Odpowiedz