|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnowscy studenci rozpoczynają Juwenalia

O godzinie 17:30 odbiorą z rąk prezydenta klucze do miasta. Symboliczna uroczystość odbędzie się w kinie Cinema 3d gdzie tarnowscy żacy obejrzą dziś film Hellboy oraz John Wick 3 i posłuchają występu standupera Wojciecha Pięty. Do soboty studenci będą się też mogli bawić na imprezach w tarnowskich klubach przy ulicy Krakowskiej.

fot.arch. Paweł Topolski

Za bilet wstępu w tych dniach posłuży legitymacja studencka. Natomiast podczas niedzielnych bezpłatnych dla wszystkich koncertów wystąpi m.in. zespół Enej.

"Wiadomo -  jak patrzymy na inne miasta to jest więcej wydarzeń, ale jednak Tarnów jest mniejszy i  w tym roku fajnie to wszystko wygląda". - ocenia jeden z tarnowskich żaków. Inny dodaje: "myślę, że jednak mogłoby być troszkę więcej rzeczy zaplanowanych. Może by to przyciągnęło więcej ludzi". "Juwenalia tarnowskie w porównaniu do krakowskich są gorsze. Ale nie są też najgorsze. Tutaj jest mniej studentów więc nie ma czego wymagać". - dodaje kolejny.

Podczas tarnowskich juwenaliów nie jest organizowany -  znany z innych miast -  korowód poprzebieranych studentów.

"Wiem od poprzednich władz rady uczelnianej samorządu studentów PWSZ, że na korowód nie było zbyt wielu chętnych. Nie chcemy go organizować po to żeby przyszło 20 członków rady uczelnianej. Wiem, że byłaby to bardzo fajna inicjatywa tylko boimy się małego zaangażowania studentów". - wyjaśnia Oliwia Drogoś.

Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ podkreśla jednak, że żacy starają się organizować tarnowskie juwenalia na miarę ich możliwości. Drogoś cieszy się, że udało się ściągnąć na juwenalia zespół Enej i że niedzielne koncerty będą bezpłatne dla wszystkich studentów i mieszkańców.

Początek o godzinie 17 na Błoniach koło Parku Strzeleckiego. Wystąpią: zwycięzca tarnowskiego przeglądu muzycznego Why not?, później Denis, Bonson oraz gwiazda wieczoru zespół Enej.

 

Bartłomiej Maziarz/bp

45%
55%