|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: szpital św. Łukasza bez sporej dotacji

Przez niedopatrzenie szpital wojewódzki imienia św. Łukasza w Tarnowie stracił prawie 4 miliony złotych unijnej dotacji. Lecznica półtora roku temu otworzyła ośrodek zdrowia psychicznego, na którego budowę zyskała 15 milionów złotych dofinansowana. Szpital nie otrzymał jednak wszystkich pieniędzy. Urząd Marszałkowski zwrócił uwagę na to, że po podpisaniu aneksu do umowy z wykonawcą - funkcję kierownika budowy zaczęła pełnić osoba, która nie miała wymaganego 5-letniego doświadczenia.

Posłuchaj, co mówi rzecznik szpitala wojewódzkiego w Tarnowie Damian Mika

Fot. P. Topolski

"Mogę tylko powiedzieć, że sprawa jest aktualnie na etapie odwoławczym, a taka możliwość przysługuje nam, ponieważ jesteśmy jednostką kontrolowaną i korzystającą z funduszy europejskich. W tym momencie trudno mówić o odpowiedzialności lub sankcjach" - przekonywał rzecznik szpitala wojewódzkiego w Tarnowie Damian Mika.

Decyzja Urzędu Marszałkowskiego jest ostateczna, dlatego lecznicy przysługuje już tylko odwołanie do Sądu Administracyjnego.

Urząd Marszałkowski, który rozdziela unijne pieniądze, w oświadczeniu przesłanym Radiu Kraków precyzuje: "Na podstawie prawomocnej decyzji administracyjnej zwrot w wysokości 2 288 950,92 zł zostanie dokonany poprzez pomniejszenie wydatków (tzn. środków zarezerwowanych na wypłatę kwoty, gdyby nie stwierdzono naruszenia ww. prawa zamówień publicznych). Wcześniej natomiast dofinansowanie pomniejszono o 1 451 048,59 zł". 

O sprawie poinformował tygodni TEMI. 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 19

Karol

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 16:03

@Pacjent

Szeptanie to było za PO-PSL między śmietnikami i na cmentarzu.. -Niestety w koło niej krążą i żerują jeszcze PO-skie hieny ale to do czasu...wybory za rok i będzie wyjazd z baru tej sitwy !

Odpowiedz

Pacjent

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 09:52

@Artur

Przecierz dyrektorka to PISowa... szepnie odpowiedniemu ministrowi i sprawa sie rozwiaze.

Odpowiedz

Piotr

Piątek, 11 sierpnia 2017, 13:04

@Dominik

100% racji ! a nie nadzór techniczny szpitala za to odpowiada tzn. kierownik !?

Odpowiedz

olo

Piątek, 11 sierpnia 2017, 11:39

Niestety widać podejście do zarządzania, którego nie ma. Potężne pieniądze uciekają przez... brak czasu i nienależyte wypełnianie obowiązków. Nie pierwszy raz dochodzi do uchybień, nie wspominając o strajkach, konfliktach, bardzo słabej jakości obsługi. Szkoda, bo szpital ma potencjał, ma infrastrukturę, a brakuje solidnego gospodarza, który wyciągnie placówkę z wielkiego dołka.

Odpowiedz

Dominik

Piątek, 11 sierpnia 2017, 09:14

@bla

Jeśli ktoś liczy, że Damian napiszę powie publicznie kto odpowiada za zatrudnienie inspektora bez doświadczenia i do tego poda nazwiska to się przeliczy. Rola rzecznika nie jest mówienie prawdy.

Odpowiedz

Roll

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 22:16

Może wreszcie rodzice dzieci , które wrzucają do puszek zamiast kupić śniadanie - zmądrzeją !!!! a co na to Kuratorium Oświaty ?

Odpowiedz

bla

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 17:00

@Pol

cytat: 'W tym momencie trudno mówić o odpowiedzialności lub sankcjach" - przekonywał rzecznik szpitala wojewódzkiego w Tarnowie Damian Mika.'

Odpowiedz

Pol

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 16:05

A winni w tej sprawie ponieśli jakieś konsekwencje czy nadal po koleżeńsku pracują jakby nic się nie stało ?

Odpowiedz

Jak zawsze PO-PIS

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 10:25

Zawsze to żebranie, niedokończona od lat inwestycja, rodzinka obstawiona, bo każdy jest prezesem, posłem, ma w Azotach tylko umowę na 10 mln i chwila modlitwy, żeby było więcej, więcej, reszta to frajerstwo, które charytatywnie się dołoży. Ciągle problem z kasą, małą kasą milion do miliona i może jakoś przeżyje cała rodzina. Taki klimat jak druga kiedyś powiedziała, ten sam sort ludzi, za 6 tys. to tylko złodziej może przeżyć...to prawda jesteśmy w większości frajerami, że na Was oddajemy głosy, czy to z prawej czy lewej strony polityki ...no i może jakąś zbiórkę teraz zrobią dzieci na wpadkę bez konsekwencji.

Odpowiedz

Asesor

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 09:01

Czy prokuratura bada już sprawę?

Odpowiedz

segregacja

Czwartek, 10 sierpnia 2017, 08:02

"Miasto to ludzie". Nasi ludzie. Ania nie może odkleić swojego tyłka od stołka w szpitalu, bo po powrocie z Warszawy nie miałaby szans na ponowne zajęcie tego stanowiska. To samo dotyczy Szczurkowej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jednego roku zabrakło pieniędzy na wykonania, bo był za mały kontrakt, teraz następna strata. Strata mieszkańców, w dużej mierze starszych osób, którzy na nią zagłosowali.

Odpowiedz

Wyborca

Środa, 9 sierpnia 2017, 21:11

Wielka polityka ważniejsza od szpitala w prowincjonalnym mieście.

Odpowiedz

misiek

Środa, 9 sierpnia 2017, 19:10

Dzieci ze szkół tarnowskich , dożebrają parę złotych pod kościołem czy w slepie i karawana będzie jechać dalej . Może jeszcze jakiś raut charytatywny ?

Odpowiedz

bla

Środa, 9 sierpnia 2017, 18:56

niedopatrzenie? ej, co to za takie delikatne określenie działań szpitala? jak się pisze w przetargu określone wymogi, to wiadomo, że startują firmy, które je spełniają. a jak się później podpisuje aneks i można jednak tych 5 lat doświadczenia nie mieć, no to jest zrobienie w konia firm które przetarg przegrały lub w ogóle nie brały w nim udziału, bo tego warunku spełnić nie mogły. czyli co? - startuj, nawet jak nie spełniasz wymogów, bo zrobimy aneks i będzie super?

Odpowiedz

Artur

Środa, 9 sierpnia 2017, 16:58

Kontrola beneficjentów prowadzona jest w każdym przypadku po zakończeniu inwestycji. To dyrektor jest odpowiedzialny za prawidłowe i zgodnie z przepisani prawa przeprowadzić wszystkich procedury zapisane w prawie. Prowadzenie prac budowlanych bez właściwego nadzoru (inspektor nadzoru prowadzi budowę bez uprawnień przewidzianych prawem budowlanym dla tego typu budowy) jest istotnym wykroczeniem. Z pewnością, gdyby Pani Dyrektor nie pracowała na tak wielu stanowiskach (Poseł, Kromka Chleba,) mogłaby być częściej w pracy, nie tylko w niedzielę po obiedzie.

Odpowiedz

dyrektoreczka z przychodni

Środa, 9 sierpnia 2017, 16:14

zapytajcie sie kto jest tam szefem zamowien i znakomitym prawnikiem

Odpowiedz

kopin

Środa, 9 sierpnia 2017, 16:14

Tak to jest jak dyrektor zamiast zarządzać szpitalem poszedł w politykę. Co tam dla przedstawiciela dojnej zmiany jest strata 4 mln złotych.

Odpowiedz

Środa, 9 sierpnia 2017, 15:46

a wcześniej Urząd Marszałkowski nie działał? Nie powinien tego wychwycić? Tak jak z ul. Krakowską. Szumnie podpisywane porozumienie a teraz były wicemarszałek nie wie o sprawie.

Odpowiedz

Laic

Środa, 9 sierpnia 2017, 15:06

odwołac dyrektorke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Taka kase stracic !!!!!!!!!!! a pracownicy mogliby mieć podwyzki !!!!!!!!!!!

Odpowiedz