|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rusza Festiwal Spektakli dla Dzieci Mała Talia

Pięć spektakli obejrzą najmłodsi widzowie podczas 11. edycji Festiwalu Mała Talia, który rozpoczyna się w niedzielę w tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.

Fot. Paweł Topolski

Jak podkreśla dyrektor tarnowskiej sceny Rafał Balawejder, wydarzenie jest dedykowane najmłodszym widzom, szczególnie dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych oraz przedszkoli.

Tarnowski teatr zaprezentuje przed festiwalową publicznością spektakl „Król Maciuś Pierwszy" na podstawie powieści Janusza Korczaka, w reżyserii Tomasza Piaseckiego. W spektaklu, razem z aktorami tarnowskiego teatru, w roli Króla Maciusia gościnnie występują chłopcy wyłonieni w castingu: Oliwier Jaworecki, Dominik Jeziorek i Igor Świerczek.

Teatr Kultureska z Krakowa pokaże „Elfy Trzy”, a aktorzy z Teatru Lalek Rabcio z Rabki–Zdroju wystąpią w spektaklu „O krasnoludkach i sierotce Marysi” w reżyserii Arkadiusza Klucznika.

Do udziału w tegorocznej Małej Talii zaproszone zostały także zespoły dzieci i młodzieży, które przygotowały swoje przedstawienia. Jako pierwsi zaprezentują się uczniowie z tarnowskich szkół, z klas V-VIII w musicalu Newsical. Z kolei uczniowie Zespołu Szkół dla niesłyszących i słabosłyszących w Tarnowie wystąpią w spektaklu muzyczno-tanecznym „Królowa Śniegu".

Poza festiwalowymi spektaklami organizatorzy przygotowali także wydarzenia towarzyszące związane z postacią Króla Maciusia I. Odbędą się warsztaty dla dzieci i ich rodziców "Dzieckiem być, dorosłym być", zajęcia taneczno-ruchowe oraz królewski spacer po tarnowskim teatrze, w trakcie którego otwarte dla zwiedzających będą teatralne komnaty, tajemniczy ogród i przestronne sale. Spacer poprowadzi aktor Jerzy Pal jako Królewski Minister w asyście Sekretarza Dworu.

 

(PAP/jgk)

 

100%
0%