|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Roman Ciepiela krytycznie odnosi się do obniżki uposażeń samorządowców

- To dziwna decyzja rządu. Niezrozumiała, niesprawiedliwa i podjęta w odwecie za to, co zrobili ministrowie - tak obniżkę pensji dla samorządowców komentuje prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Przypomnijmy, zgodnie z wydanym właśnie rozporządzeniem wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mają zarabiać 20% mniej niż do tej pory.

Posłuchaj co mówi Roman Ciepiela

Fot. P. Topolski

- Praca w samorządzie nie będzie atrakcyjna dla wielu dobrych menedżerów. To w skali kraju może oznaczać selekcję negatywną. Osoby zdolne stracą zainteresownaie działaniem w samorządzie i będą szukali lepiej płatnych stanowisk w biznesie. Szkoda Polski, szkoda samorządu - dodaje Ciepiela. 

Dodajmy, że prezydent stutysięcznego Tarnowa zarabia miesięcznie 12 507 złotych brutto. Po wejściu w życie proponowanych przez rząd zmian, pensja Romana Ciepieli będzie wynosić niewiele ponad 10 000 złotych brutto. 

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

14%
86%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 37

Wtorek, 22 maja 2018, 20:04

@roboll

Niemcy czyli hitlerowcy?? Tego teraz ucza w szkolach tego niby mlodego pokolenia ktore ma byc takie swietne?? To ja dziekuje za taka zmiane pokoleniowa. Jeszcze troche posiedzcie w podrecznikach i sie nauczcie historii a pozadni ludzie niech nadal zajmuja sie praca w samorzadzie.

Odpowiedz

Jaka pogoda w Olgino?

Piątek, 18 maja 2018, 14:25

U was też pisze się najpierw imię, później imię ojca, a na końcu nazwisko. pewnie dlatego zauważyłeś ten błąd.

Odpowiedz

Piątek, 18 maja 2018, 13:50

@zajac andrzej.

Towarzyszu zajacuandrzeju, w Polsce piszemy najpierw imię a później nazwisko. Odwrotnie u was, tawariszcz.

Odpowiedz

zajac andrzej.

Piątek, 18 maja 2018, 13:44

Towarzyszu Ciepiela: gdzie obiecane 2000 miejsc pracy?

Odpowiedz

Piątek, 18 maja 2018, 09:12

Już jeden taki był co potrafił zablokować niewygodną prasę w mieście. Teraz czeka na odsiadkę. RC nie idź tą drogą.

Odpowiedz

Jep

Piątek, 18 maja 2018, 08:21

@Cenzura

Tarnowska władza ;)

Odpowiedz

co mu się stało?

Piątek, 18 maja 2018, 08:06

Porównanie ludzi chcących zmiany pokoleniowej do hitlerowców to już przegięcie.

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 23:42

Leszek Nowicki to nast kosztowny Prezes Ciepieli.

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 22:32

Ciekawe ile dziś jeszcze komentarzy machniesz, tyle co każdego dnia? Albo jesteś na pisowskich usługach, albo masz coś z głową. Znajdź sobie wreszcie jakąś uczciwą pracę

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 22:19

To ten z czarnym paskiem na oczach?...;-)

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 22:17

Pamiętamy tego zdolnego specjalistę

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 21:52

Uwaga! Wiesław Rajski doradca Romana do spraw Inteligentnych Specjalizacji czy ktoś pamięta?.

Odpowiedz

Cenzura

Czwartek, 17 maja 2018, 21:07

Na tarnowskich portalach cenzura - blokują wpisy. Komuna wróciła! Władza nie lubi jak się jej patrzy na ręce. Białoruś w tarnowskim wydaniu.

Odpowiedz

Fantazja o wrednej.

Czwartek, 17 maja 2018, 20:18

Małe, wredne i duży kompleks. Panie, które z nią jarają cygary muszą udawać, że jest taka wspaniała. Mogą o reszcie wyrazić opinię, że to idioci, my to elita. Ale stare baby, a jak przyjdzie jednak zmiana, czy nadal będziecie tak wredne, prymitywne i nieszanujące swoich pracowników. Strach pozbawił was elementarnych cech wychowania. Czy mały zakompleksiony człowiek może tak zmienić osobowość, tak może, strach i irracjonalne niegodne człowieka posłuszeństwo, tak my Was widzimy....elito. Oczywiście w naszym mieście nie ma takiej małej wrednej zakompleksionej osoby. Cieszmy się, że to tylko fantazja hejtera. Obyście mieszkańcy nigdy z taką osobowością nie mieli do czynienia, to musi być samo zło.

Odpowiedz

?

Czwartek, 17 maja 2018, 19:26

A z kim on siedzi?

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 17:54

Heheszek z niego, myśle ze chodzi o presję i nacisk na Romka. Gość broni bezużytecznych urzędników, którzy wylecą z pracy po zmianie. Oni się boją zmiany pokoleniowej która odeśle ich na wolny rynek. Nie da zreformować miasta nie reformując urzędu. Boją się tez audytu finansowego, który nowy prezydent musi zrobić.

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 17:52

Synonim to sam powinien płacić odszkodowanie tarnowianom za to, że jest ich prezydentem...

Odpowiedz

roboll

Czwartek, 17 maja 2018, 17:39

ROSĄDNY MARZYCIEL. To znaczy jako osoba zdolna poszuka sobie normalnej pracy w małopolsce,i nie będzie kandydował ani na prezydenta Tarnowa ani marszałka małopolski. A napewno jedno miejsce jeszcze wolne będzie w "dolinie krzemowej"Tarnowa jaką stworzył sam w SAG-u Gdzie umożliwił i stworzył zatrudnienie 2000 Tarnowian A po takim wywiadzie jaki udzielił w telewizji ZVAMI ... Prezydent Roman Ciepiela w wywiadzie telewizyjnym porównał ludzi chcących zmiany pokoleniowej w Tarnowie do…Niemców, którzy 7 września 1939 roku wkroczyli do miasta, czyli mówiąc wprost – hitlerowców. – Zmiany pokoleniowe następują, czy tego chcemy czy nie chcemy. Przychodzą młodsi ludzie, którzy zastępują starszych. Ważne jest tylko, żeby w tej zmianie pokoleniowej nie popełniać jednego błędu: – tracimy wszystko co wynika z naszej historii, a teraz budujemy coś od nowa – zaczął delikatnie prezydent Ciepiela, aby po chwili zabawić się w porównanie, niezbyt fortunne: – Gdybyśmy chcieli tak postąpić byłoby to porównywalne do tego co chcieli zrobić Niemcy, gdy przyszli do Tarnowa. Opowiadam to bardzo często już jak niemal legendę. Otóż chcieli Oni wyprostować ulice Krakowską i połączyć z ulicą Lwowską, bo wydawało się pragmatycznym Niemcom, że tak będzie prościej, żeby nie objeżdżać starówki dookoła. Interwencje ówczesnych architektów miejskich spowodowały, że odstąpili od tego brutalnego planu i na szczęście mamy dalej ratusz, stare miasto. Podaję ten przykład jako próbę myślenia na wprost – to co było za nami to z gruntu złe, teraz przyjdzie nowe i będzie lepiej. Ani tak nie będzie, ani to nie jest takie proste

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 15:49

Menagery..

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 15:43

Parafrazując żart Franciszka... w jaki sposób Ciepiela popełniłby samobójstwo? Skoczyłby ze swojego ego.

Odpowiedz