|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Po niemal 10 miesiącach przerwy znów można zwiedzać wieżę tarnowskiego Ratusza

Muzeum Okręgowe, które zarządza zabytkowym obiektem w centrum Tarnowa, ukończyło wreszcie remont szklanych schodów prowadzących na wieżę. Przypomnijmy, tuż przed ubiegłoroczną nocą muzeów, jeden ze stopni wypadł z mocowań i uszkodził kilka pozostałych. Remont się przedłużał z powodu nietypowej konstrukcji schodów i związanych z tym kłopotów ze znalezieniem wykonawcy.

Posłuchaj co mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie

fot: M. Golec

- Termin ukończenia prac nieco się oddalił, ale teraz jesteśmy już pewni, że można bezpiecznie wyjść po schodach na wieżę. Trochę się ludzie boją, ale wchodzą. Ciekawość odgrywa swoją rolę. Wchodząc na górę można zobaczyć stary zegar. Jest to bonus - mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie. 

Rocznie muzeum sprzedaje kilkaset biletów wstępu na tarnowską wieżę ratuszową. "Dla nas ta przerwa miała także wymiar finansowy, bo chętnych do podziwiania panoramy miasta z wieży nie brakuje. Sprzedajemy bilety na wieżę. Ta kropelka finansowa nam kapie przez cały rok. Natężenie następuje szczególnie w lecie i w czasie nocy muzeów" - dodaje Andrzej Szpunar.

Naprawa schodów umożliwiła także bezpieczne dotarcie do mechanizmu nakręcania zabytkowego zegara, który znajduje się na wieży. Teraz unikalny czasomierz znów poprawnie wskazuje czas. 

fot: M. Golec

 

 

(Marcin Golec/ko)

14%
86%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 19

Znawca

Piątek, 16 marca 2018, 08:28

Podobno National Geographic chciał stworzyć program o remoncie tych schodów ale nie dostali pozwolenia :( techniki które były używane do remontu podobno tajne ;)

Odpowiedz

Czwartek, 15 marca 2018, 19:36

@Jep

Nie, bo nie wystarczyło kasy. Ta idzie na opłacenie bożonarodzeniowej dekoracji na wprost urzędu (drzewo tarniny) która stoi do dziś. Taki tarnowski MiŚ na miarę naszych potrzeb. Kasa wypływa legalnie.

Odpowiedz

Jep

Czwartek, 15 marca 2018, 11:58

Ciekawe czy był live streaming z tego wydarzenia ?

Odpowiedz

mieszkaniec

Środa, 14 marca 2018, 15:22

Skoro mowa o turystach, jakie są straty Muzeum wynikające z braku schodów przez 10 miesięcy? Można podać takie info?

Odpowiedz

To nie Kraków

Środa, 14 marca 2018, 14:18

Turyści? hahaha czy ktoś widział turystów w Tarnowie? Spytam mojej 89 letniej babci. Może ona coś pamięta. Ja nigdy turystów w tym mieście nie widziałem.

Odpowiedz

Żądny wiedzy

Środa, 14 marca 2018, 13:39

@bla

Też chciałbym to wiedzieć. Czyj jest Ratusz??

Odpowiedz

bla

Środa, 14 marca 2018, 13:01

@swój

na pewno? ratusz jak i muzeum należy do marszałka. ale może wyjaśnią to reporterzy radia kraków? takie zadanie ciekawsze niż pisanie w kółko o szybie i schodach. czy ratusz jako budynek jest własnością miasta Tarnowa czy jednak województwa małopolskiego, urzędu marszałkowskiego w Krakowie? czekamy :)

Odpowiedz

swój

Środa, 14 marca 2018, 12:23

@obcy

Ratusz jest miasta. Muzeum jest finansowane przez województwo. "Prawdziwy" tarnowianinie.

Odpowiedz

obcy

Środa, 14 marca 2018, 12:16

@tarnowianin

Prawdziwy tarnowianin wie czyj jest Ratusz ! Nie bądź farbowanym lisem.

Odpowiedz

tarnowianin

Środa, 14 marca 2018, 12:13

Idą wybory. Trzeba tych ludzi w końcu wystrzelić w kosmos, bo jak nie, to już tylko można zgasić światło...

Odpowiedz

sukces remontowy

Środa, 14 marca 2018, 10:33

W Tarnowie sukcesem jest zakończenie remontu trwającego kilka lat z 3 zmianami terminu oddania. Nikt nie ma pomysłu na to miasto. Szkoda, bo wiele ludzi by tu zostało, ale obecnie nie ma po co.

Odpowiedz

Kpina

Środa, 14 marca 2018, 10:20

Tym tempem jest szansa dogonić Mielec w rozwoju w tym stuleciu. Chcemy więcej tak spektakularnych sukcesów.

Odpowiedz

Pytajnik tarnowski

Środa, 14 marca 2018, 10:11

Ile jeszcze takich sukcesów Tarnów odniesie w tym roku?

Odpowiedz

godne pulitowania

Środa, 14 marca 2018, 10:10

Czy będą wywiady i przecięcie wstęgi. wszak to SUKCES pszczelarza.

Odpowiedz

Środa, 14 marca 2018, 10:08

Kiery uroczyste otwarcie w obecności Prezydenta Synonima?

Odpowiedz

bla

Środa, 14 marca 2018, 10:04

a redaktor Maziarz to pewnie na urlopie? bez niego radio kraków rozgrzewa nas tylko takimi niusami o schodach, szybach... w kółko to samo od kilku dni. nuda!

Odpowiedz

tarnowianin

Środa, 14 marca 2018, 09:25

Nareszcie, miesiące walki, starań, wysiłków, pisania próśb, wysyłania smsów, grzania tematu w mediach pozwoliło osiągnąć sukces! Naprawiono schody! To wydarzenie warte zapisania złotymi zgłoskami w księdze miasta!

Odpowiedz

synonim

Środa, 14 marca 2018, 09:16

Naprawa schodów w 10 miesięcy w Tarnowie jest wynoszona do rangi niusu i wydarzenia. Czekamy na nius o wymianie szyby pancernej po 6 latach od jej uszkodzenia. Drugie Tokio.

Odpowiedz

a co tam

Środa, 14 marca 2018, 09:03

Wspaniale. Tempo w jakim udało się zdobyć tę szaloną kwotę przyprawia o palpitację serca.

Odpowiedz