|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Po kilku miesiącach przerwy zaczął się ponowny montaż dachu na hali Jaskółka

W czerwcu ubiegłego roku okazało się, że z winy wykonawcy montowana konstrukcja niebezpiecznie się wygięła. Konieczna była wymiana całego dachu. To spowodowało znaczne opóźnienia w remoncie całej hali, która miała być gotowa jesienią 2018 roku.

Posłuchaj co mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

fot: P. Topolski

- Wykonawca przywiózł nową konstrukcję dachu. Rozpoczął się montaż. Trzy dźwigary już stoją na konstrukcji. Widać z ulicy, że coś w końcu tam powstaje - wyjaśnia Edward Rusnarczyk, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Tymczasem wykonawca, firma Budimex, zdecydowała się na drodze sądowej rozstrzygnąć spór z miastem dotyczący przesunięcia terminu zakończenia remontu hali. Budowlańcy poprosili o przesunięcie terminu zakończenia remontu o 328 dni. Miasto nie widzi podstaw do tak długiego oczekiwania. Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miasta Tarnowa Rafał Nakielny twierdzi, że wszystkie prace można zakończyć najpóźniej w wakacje.

O wszystkim zadecyduje krakowski sąd. Dodajmy, że dziennie Budimex jest obciążany karą 50 tysięcy złotych za niewykonanie remontu w terminie. Zgodnie z umową łączna kara nie może jednak przekroczyć 15% wartości kontraktu, czyli około 9 milionów złotych, co przekłada się na około 180 dni opóźnienia. Po ewentualnym przekroczeniu tego okresu kary nie będą naliczane.

 

 

 

(Marcin Golec/Bartek Maziarz/ko)

19%
81%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 33

niemoc wciąż trwa

Niedziela, 13 stycznia 2019, 09:48

@Aghar

Z tego co widzę to żaden kompletny wiązar jeszcze nie został zamontowany. Montaż tego typu konstrukcji potrwa ponad miesiąc przy w miarę sprzyjających warunkach. Jaką pogodę mamy wszyscy widzą. Jeszcze raz powodzenia Panowie montażyści.

Odpowiedz

Czwartek, 10 stycznia 2019, 15:00

@gdzie dziennikarzy dwóch...

pisze to "rozstrzelniony"....

Odpowiedz

Aghar

Czwartek, 10 stycznia 2019, 14:51

@niemoc wciąż trwa

Są trzy dźwigary - trzeba dobrze oglądać zdjęcia.

Odpowiedz

gdzie dziennikarzy dwóch...

Czwartek, 10 stycznia 2019, 11:48

przywiózł nową konsrukcję *** Miasto nie widzą podstaw *** Urzędu Miasta Tarnnow KTO TO PISAŁ?

Odpowiedz

kabaret

Czwartek, 10 stycznia 2019, 10:04

Gdzie widzisz narzekanie? Krakowską już raz remontowali w zimie, jak się skończyło wszyscy wiedzą. Chcesz za chwilę ze swoich podatków finansować remont remontu?

Odpowiedz

Czwartek, 10 stycznia 2019, 09:55

Kiedyś w grudniu sadzono w Tarnowie trawę, więc jak trzeba i terminy gonią to się pracuje. Wiecznie tylko narzekacie.

Odpowiedz

Czwartek, 10 stycznia 2019, 08:36

Nurtuje mnie jedno, w zeszłym roku przez zimę wstrzymano nawet remont kładki nad Wątokiem, a teraz w środku zimy przy mrozie i opadach śniegu buduje się halę. Wszystko jest ok w temacie? Oczywiście pytanie retoryczne, bo w tym mieście nikt niewygodnych tematów nie ruszy.

Odpowiedz

Adwokat

Czwartek, 10 stycznia 2019, 08:33

Podobno miasto Tarnow ma zamiar wytoczyc proces papiezowi. W tej chwili Tarnow procesuje sie z Budimexem, z Sanguszka, tocza sie dwa procesy ws. lacznika I Krysztalowej. Podobno niedlugo sad ma rozsrzygnac sprawe legalnosci mandatu jednego z radnych, zas RPO bada legalnnosc decyzji Przewodniczacego Rady Miejskiej. Z kim by sie tu jeszcze procesowac???..

Odpowiedz

Czwartek, 10 stycznia 2019, 08:30

@UPS

Zrozum, że żeby dziennikarstwo było niezależne musi zachodzić oddzielenie dziennikarstwa od władzy. Jeżeli to co powie dziennikarz może wpłynąć na zatrudnienie jego żony w urzędzie, to nie napisze on ani o jedno słowo więcej niż mu wolno.

Odpowiedz

Jjj

Czwartek, 10 stycznia 2019, 08:09

@UPS

Dziennikarze ?? Chyba żartujesz .

Odpowiedz

Czwartek, 10 stycznia 2019, 08:07

z pewnością reżim technologiczny został zachowany

Odpowiedz

UPS

Środa, 9 stycznia 2019, 20:27

Rozumiem, że wielki człowiek Roman I wie wszystko i wyjaśni nam tarnowskim matołom że warunki atmosferyczne, wilgoć, deszcz, śnieg i przymrozki nie wpłyną na gwarancję już zainstalowanych urządzeń, na ich określone techniczne uwarunkowania. Co z zawilgoconymi ścianami hali, które zostały docieplone i przez miesiąc nie były zabezpieczone, a później zwieńczenie muru nakryto folią i cała wilgoć zamarzła od środka. Jak dociekliwi dziennikarze tego miasta nie widzą problemu?, hm, jaki dziennikarz taki problem.

Odpowiedz

niemoc wciąż trwa

Środa, 9 stycznia 2019, 14:13

@Paweł Topolski

Pawle, dziękuję za profesjonalne jak zawsze fotki. Widzę że moja interwencja przysporzyła trochę pracy dziennikarzom RK. Na 5 zdjęciu widać wyraźnie zamontowaną 1/2 wiązara dachowego a nie trzy jak twierdzi dyrektor TOSIR. Panowie montażyści powodzenia.

Odpowiedz

Frania

Środa, 9 stycznia 2019, 13:55

Dlaczego w umowie zaznaczono 15% kary nie więcej!!!!!???? Przecież to jawny przewał!!! Kto robi takie zapisy???

Odpowiedz

bbking

Środa, 9 stycznia 2019, 13:43

"...moja rodzina mieszka w Krakowie od XVII wieku", i właśnie w tym leży twój problem, może teraz smog da radę takim, za kogo się tylko uważacie.

Odpowiedz

Paweł Topolski

Środa, 9 stycznia 2019, 12:25

@niemoc wciąż trwa

Zdjęcia z 8 stycznia 2019 r.

Odpowiedz

Środa, 9 stycznia 2019, 12:06

W Oświęcimiu nie byłem nigdy w życiu, moja rodzina mieszka w Krakowie od XVII wieku. Trzeba było w pierwszym komentarzu zaznaczyć, że masz coś nie tak z głową, nie traciłbym cennego czasu. Baw się dalej sam, jak to masz w zwyczaju.

Odpowiedz

Środa, 9 stycznia 2019, 11:30

To twój problem skoro czytasz informacje o Tarnowie a nie o swoim Oświęcimiu. Napisałem jeden komentarz więc nie pochlebiaj sobie baranku.

Odpowiedz

Środa, 9 stycznia 2019, 11:14

Tak się składa, że informacja była na głównej stronie i dlatego ją przeczytałem. Napisz kolejnych 20 komentarzy, upierdliwy człowieku :))))))

Odpowiedz

Środa, 9 stycznia 2019, 11:02

Więcej fotek zimy w Tarnowie.

Odpowiedz