|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Plac zabaw" dla psów znacznie droższy niż zakładano

Ponad dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano zapłaci tarnowski magistrat za "plac zabaw" dla psów, który jeszcze w tym roku powstać ma na osiedlu Westerplatte w Tarnowie.

fot: pixabay.com

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa pierwszego w Tarnowie - "placu zabaw" dla psów. Miejsce, w którym właściciele czworonogów będą mogli bawić się ze swoimi pupilami zostanie wybudowane we wschodniej części Parku Westerplatte. Umowa z wykonawcą na realizacje już jest gotowa - wyjaśnia Daniela Motak, rzecznik tarnowskiego urzędu miasta.

"Zbudowane będzie ogrodzenie, które otoczy teren o powierzchni około 24 arów i tam właśnie będzie taki "plac zabaw" dla psów. Jest to adekwatna nazwa, bo w tym miejscu psy będą mogły, pod okiem właścicieli swobodnie się wybiegać bez smyczy bez kagańców. Zasiejemy tam także trawę oraz ustawimy kosze na śmieci oraz psie pakiety” - dodaje Daniela Motak

Dodajmy, że wybieg dla psów, to kolejna inwestycja której realizacją okazała się znacznie droższa od planów magistrackich urzędników. W budżecie przewidziano 20 tysięcy złotych na ten cel - ale kwota, która faktycznie widnieje na umowie to ponad 40 tysięcy złotych. Obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Marcin Golec

18%
82%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 12

Lol

Piątek, 13 października 2017, 12:04

Zaraz działacze zaczna sprawdzać z którego osiedla kto przyszedł. Tylko mieszkańcy spółdzielni będą mogli korzystać.

Odpowiedz

Karol

Piątek, 13 października 2017, 10:03

@Tatuś

To może jeszcze będzie je tam tresował ... wielki Radny od nczego

Odpowiedz

Tatuś

Czwartek, 12 października 2017, 22:49

jak to kto wymyślił ? Wymyślił plac zabaw dla psów radny Żurowski.... a czy wszystkie osiedla maja place zabaw dla dzieci ?

Odpowiedz

miód

Czwartek, 12 października 2017, 17:44

Z informacji jedynie słusznego panującego to wszyscy jesteśmy idiotami jedynie rodzinna pasieka spełnia wymogi wchodzenia w 4 litery. Oby miodem płyneła mała grupka doradców.

Odpowiedz

Czwartek, 12 października 2017, 16:54

Jak taką powierzchnię ogrodzić to wiadomo, że drogo. Myślę że lepiej było ppmyśleć o cmentarzy dla zwierząt.

Odpowiedz

Belzebub

Czwartek, 12 października 2017, 15:30

Wesoły Romek brawo:) Nic dodać nic ująć.

Odpowiedz

tarnowianin

Czwartek, 12 października 2017, 14:56

@Wesoły Romek

10/10

Odpowiedz

pytanie

Czwartek, 12 października 2017, 12:00

Najważnieze pytanie to czy ma to być plac zabaw czy wychodek dla psów.? Drugie kto to utrzyma? A trzecie, kto to wymyślił?

Odpowiedz

acg

Czwartek, 12 października 2017, 10:54

jak to niedoszacował ?!?!?!? Rozumiem ,że ten urzędnik już nie pracuje . A inwestycja z racji tego ,ze nie zmieściła się w zaplanowanym budżecie nie będzie realizowana. Jak zwykle kiedy zbliżają się wybory nadchodzi czas włażenia wszystkim , którzy tego chcą w d...ę.

Odpowiedz

Dolot

Czwartek, 12 października 2017, 10:39

@Wesoły Romek, najlepszy projekt w historii BO. Dodałbym jeszcze na tym placu jakieś delegatury i zamiejscowe urzędy wojewódzkie - rzeszowskie i krakowskie, które będą przyglądały się upadkowi tego tworu, z satysfakcją oznajmiając swój sukces.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 12 października 2017, 10:18

W najbliższym BO zgłaszam propozycję placu zabaw dla urzędników. Będzie tam wymyślony przez nich amfiteatr, miejsce na potańcówki, trawnik do koszykówki, a wszystko będzie zablokowane przez PKP. Całość stworzy 2000 miejsc pracy, w tym dwóch kluczowych dla pełnomocnika do spraw innowacyjnych placów zabaw i pełnomocnika do spraw propagandy. Liczę na państwa głosy.

Odpowiedz

Czwartek, 12 października 2017, 09:51

Tarnowski magistrat zapłaci? To tarnowski magistrat ma jakieś swoje pieniądze? To są pieniądze mieszkańców, a nie magistratu. Rodzi się takie pytanie. Skoro "zakładano" 20 tysięcy, a koszt to 40 tysięcy, to może warto z imienia i nazwiska podać kto zakładał tak źle. Kto w Tarnowie nieustannie niedoszacowuje inwestycji? Przecież wciąż słyszymy o umarzanych przetargach, bo zakładana kwota jest niższa od oferowanej. Może ktoś w tym koleżeńsko-rodzinnym układzie w UMT już utracił umiejętność szacowania inwestycji?

Odpowiedz