|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

One Billion Rising - kobiety tańczą przeciw przemocy

Zatańczyły żeby zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet. Po raz piąty Tarnów włączył się do ogólnoświatowej akcji społecznej One Billion Rising - czyli Nazywam Się Miliard.

posłuchaj

fot: Paweł Topolski

Kobiety poprzez taniec chcą pokazać, że mogą rządzić swoim ciałem. W tarnowskiej odsłonie akcji - na Rynku wzięło udział około 30 kobiet. Jak tłumaczyły, chcą przypomnieć, że żyjemy w czasach kiedy można pomóc, kiedy nie zostawi się kobiet samych z ich problemem. W tańcu, symbolicznie zrzucają łańcuchy, bo - jak mówią - kobiety mają prawo o sobie decydować.

 

Tarnowskiej odsłonie akcji Nazywam Się Miliard towarzyszyła zbiórka środków higieny dla bezdomnych i ubogich kobiet. Zbiórka będzie kontynuowana także w kolejny weekend w centrum handlowym przy ulicy Słonecznej w Tarnowie.

 

Bartek Maziarz/bp

33%
67%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 13

LOLasz

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:51

Powiedz tańczącej że uważasz jej formę prostestu za bezsensowną. W reważu obrzuci Cię wyzwiskami od najgorszych. Ale halo? Czy to nie miał być taniec przewicko przemocy? Czy wyzywanie w internecie i plucie jadem to nie jest forma przemocy? Może szanowna koleżanka (auć, nie wiem czy mi tak wolno się spoufalać) sobie to przemyśli?

Odpowiedz

facet

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:25

@Katolik

Bez względu na to jak się podpiszesz jesteś tak samo prostacki. A to, że wszystko ci się kojarzy z gejami, najlepiej świadczy o twoim problemie. I nie wycieraj sobie swojej onrowskiej gęby moimi rodzicami. Kobiety w tym kraju nie mają żadnych przywilejów, zarabiają mniej od mężczyzn, choć są lepiej wykształcone. A plucia po rękach sobie nie życzą, bo to niehigieniczne. Jak uda ci się z jakąś kobietą porozmawiać, to może zrozumiesz.

Odpowiedz

Katolik

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 11:58

@facet

O tak. To właśnie dlatego kobiety w Polsce całuje się w rękę, daje kwiaty, przepuszcza przodem, dostosowuje się prawo, aby miały przywileje zawodowe, żeby teraz jakiś rureczkowy bohater pisał o biciu i podporządkowaniu. Tak to jest jak w domu wychowywało cię dwóch tatusiów, to znasz te historie z opowieści feministek.

Odpowiedz

facet

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 11:44

Typowo katolicka, pokrętna logika. Od wieków poprawiacie sobie samopoczucie, wmawiając wszystkim, że kobiety są głupsze od was i powinny się wam podporządkować. Jesteście jak islamiści, którymi tak pogardzacie. Te kobiety tańczą na całym świecie, żeby zwrócić uwagę na problem przemocy wobec nich. To poważny problem, szkoda, że tego nie rozumiesz. Pewnie tak się wychowano w domu - jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije. Siedzisz tu i plujesz na kobiety, nienawidzisz ich bo żadna cię nie chciała?

Odpowiedz

LOLasz

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 11:41

Dzięki tym tańcom świat od razu stał się lepszy, Janusz zobaczył i nie bije już Grażyny, a przepijający wcześniej całą wypłatę Stefan przestał być z dnia na dzień alkoholikiem. Brawo!

Odpowiedz

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 11:33

@kobieta

Typowo lewacka logika. Zarzuć komuś, kto wyraża wątpliwość co do sensu tańczenia po rynku, że jest za molestowaniem i gwałceniem kobiet.

Odpowiedz

Mężczyzna

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 10:05

@kobieta

Jestem przeciw przemocy wobec dzieci nienarodzonych.

Odpowiedz

kobieta

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 09:23

O co wam (czy tobie raczej) chodzi? Popierasz przemoc wobec kobiet, gwałty, molestowanie? Nic, tylko pogratulować.

Odpowiedz

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 09:23

Chcą niech tańczą, tylko niech im ktoś powie, że w związku z tym nic na świecie się nie zmieniło.

Odpowiedz

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 08:39

"Kobiety poprzez taniec chcą pokazać, że mogą rządzić swoim ciałem. [...] W tańcu, symbolicznie zrzucają łańcuchy, bo - jak mówią - kobiety mają prawo o sobie decydować". Czy trzeba coś dodawać do tych bredni? Za tydzień zapraszam panów na rynek, żeby przez piwek pokazali, ze chcą rządzić swoim ciałem i że mają prawo o sobie decydować.

Odpowiedz

Krak

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 08:28

Czy chodzi o zmarszczki i cellulitis?

Odpowiedz

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 08:16

Ogólnie popieram i trochę się dziwie bo do kredek już bardzo blisko.

Odpowiedz

Niedziela, 11 lutego 2018, 19:48

Kiedy będzie taniec przeciwko głupocie?

Odpowiedz