|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Opóźnia się rozpoczęcie remontu ulicy Lwowskiej w Tarnowie

Jesienią 2018 roku mieliśmy już jeździć wyremontowaną ulicą Lwowska, prace jednak tam nadal nie ruszyły. Magistrat przyznaje, że remont opóźnił się przez prace na wiadukcie na ulicy Gumniskiej. Po otwarciu przejazdu pod wiaduktem drogowcy rozpoczęli jednak remont ulicy Słonecznej zamiast remontu Lwowskiej. Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji tłumaczy, że o kolejności zdecydowały pieniądze. Na Słoneczną miasto dostało dofinansowanie, które trzeba rozliczyć do końca roku.

Posłuchaj co mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji

fot: P. Topolski

- Mamy niezbędne środki zewnętrzne, które pozwolą nam zrealizować inwestycję na ulicy Słonecznej. To jest zatem dla nas bardziej priorytetowe zadanie. Te środki musimy wykorzystać do końca roku. Wszystkie siły i środki będziemy kierowali w tę stronę - mówi Michałek.

Jak przyznał tarnowski magistrat, przebudowa ulicy Lwowoskiej musi nie tylko poczekać na koniec najcięższych prac na Słonecznej. Firma odpowiedzialna za realizację zadania, nie ma bowiem jeszcze pełnej dokumentacji. Jest na końcowym etapie uzyskiwania pozwoleń na rozpoczęcie prac. Przebudowa ulicy Lwowskiej realizowana jest w formule „projektuj i buduj”. 

Według urzędników rozpoczęcie rozbudowy ulicy Lwowskiej może nastąpić na przełomie III i IV kwartału tego roku.

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

32%
68%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 37

Niedziela, 24 lutego 2019, 12:41

@wściekły na drogowców i PKP

Popieram,podziękujmy im na wyborach.

Odpowiedz

Wyborcy ocenią

Poniedziałek, 17 września 2018, 22:57

Standard tarnowski .... ale już niedługo i może być lepiej :)

Odpowiedz

nana

Poniedziałek, 17 września 2018, 08:26

a ja się cieszę że będzie tam rondo - ułatwi to jazdę pierwszorzędnie

Odpowiedz

wściekły na drogowców i PKP

Sobota, 15 września 2018, 11:43

@Lalik

Dokładnie wiem co i kiedy obiecał, bo jako mieszkaniec tych okolic jestem żywo zainteresowany tematem. Pamiętam, jak chyba w 2014 r. na spotkaniu z rada osiedla urzędnicy Prezydenta jednym głosem mówili, że Lwowska nie wytrzyma kolejnej zimy, nie ma czego skrobać gdy chodzi o niwelowanie kolein, itp. Efekt każdy widzi. Jeśli to nie jest nieudolność to nie wiem jak to nazwać, żeby kogoś nie obrazić.

Odpowiedz

wściekły na drogowców i PKP

Sobota, 15 września 2018, 11:37

Jakbyś Komentatorze miał codziennie kilka razy jeździć Lwowską i wybierać w którą dziurę trafić i dodatkowo słuchać pieprzenia Prezydenta i jego urzędników o planach remontu, który dawno powinien być zakończony a nawet się nie zaczął, codziennie patrzeć na nieudolność w jakichkolwiek remontach, tolerować terroryzowanie miasta przez PKP, to może byś zmienił zdanie.

Odpowiedz

PRZYKRE.

Sobota, 15 września 2018, 09:45

Dziwnym trafem pan o ksywie ROZSĄDNY z rozsądkiem nie ma nic wspólnego. Przez 4 lata tej słabej kadencji nic się nie udało zrobić. 5 % wykorzystanych środków z unii europejskiej, to sukces, wszystkie inwestycje planowane, nigdy nie wykonane w terminie. Ale oficjalnie ten pan wyśle sms-a do ministra, napisze na facebooku protest do PKP, zatrudni człowieka z wyrokiem, zatrudni specjalistów od wszystkiego i tak dalej mineło 4 lata. STAGNACJA to jedyne określenie dla miasta, potańcówki, hybryda Amfiteatru i druga powstająca przy Kantorii. Niby stadion lekkoatletyczny, tylko dla młodzieży nie dla imprez ogólnopolskich lub europejskich, stadion na niby na papierze jest...jest!, na niby. Hala sportowa budowana na gruzach, o 30 mln więcej niż nowa jest, a może będzie jeszcze drożej. WSZYSTKO JEST NA NIBY, bez wizji, tylko tandetny skrzyszowski styl ma kreować naszą przyszłość. Słoneczne Wzgórze brawo że będzie taki obiekt, ale ten pan został w czasach komuny, tam nie powinno być tych obiektów. Jest to komplesks parkowo pałacowy i został dobity przez taką decyzję na 100 lat. Tarnów to 72 km2 na których można było taki obiekt ulokować, a nie niszczyć tych zabytkowych terenów. Nie jestem ani z PEŁO ani PISORÓW ani od innych jestem mieszkańcem dla którego ten typ nie ma szacunku i pojęcia jak być gospodarzem.

Odpowiedz

zajac andrzej.

Sobota, 15 września 2018, 09:26

Prezes: o niczym dobrym to nie świadczy. Wręcz przeciwnie. Tarnów wytrzymał z towarzyszem prezydentem prawie 4 lata. Wytrzyma także ostatnie 2 miesiące pracy jego samego oraz jego kompetentnych do granic wytrzymałości PARTACZY.

Odpowiedz

prezes

Sobota, 15 września 2018, 08:30

Tyle remontów i budów jak teraz jeszcze nigdy nie było. Musicie sami to przyznać. Nawet ci co wiecznie narzekają.

Odpowiedz

Lalik

Sobota, 15 września 2018, 00:06

@wściekły na drogowców i PKP

P.Ciepiela obiecał chodniki k i ścieżkę dla rowerów od szpitala do granicy z Ładną już w Grudniu 2014 roku, najpierw miał zrobić koncepcje i tka biedakowi zeszło do września 2018 r. Gdyby Franciszek Jozef tak budował kolej z Krakowa do Lwowa skończyłby pewnie w 2050 roku....

Odpowiedz

@Anna

Piątek, 14 września 2018, 23:05

Anno masz poczucie humoru szkoda gadać. Stach ma racje. Szkoda tego miasta .Cztery lata stracone . A tak miało być cudownie.,,Wszystkie ulice osiedlowe wyremontowane". A tu jednej głównej nie zrobili. Musi się coś zmienić nie można ryzykować kolejna kadencję.

Odpowiedz

Anna

Piątek, 14 września 2018, 17:08

Jakby Ciepiela rozkopał Lwowską to zrobiłby się lament na całą Polskę, kto robi takie rzeczy jak nie są ukończone wiadukty, Słoneczna rozkopana itd. Jak czeka z rozpoczęciem prac to że do kitu gospodarz. I dobrze nich Pisowskie trolle się denerwują. Mam nadzieję że Ciepiela wygra, bo niby z kim miałby przegrać?!

Odpowiedz

Stach

Piątek, 14 września 2018, 13:43

Pogonić to towarzystwo przy wyborach bo co inwestycja to albo droższa albo nie w terminie . a zwykle jedno i drugie !

Odpowiedz

kosmos

Piątek, 14 września 2018, 13:11

Informacja ze stycznia, wtedy dofinansowanie i pierwszeństwo miała ul Lwowska: "Pod koniec ubiegłego roku okazało się jednak, że remont wiaduktu potrwa jeszcze co najmniej 8 miesięcy, dlatego tarnowski magistrat nie chce dłużej odwlekać remontu Lwowskiej. Także ze względów finansowych. - Rozbudowa ulicy Lwowskiej dostała duże dofinansowanie unijne. Tym bardziej istotne jest terminowe przeprowadzenie tych prac. To się wiaże z rozliczeniem dotacji - mówi Daniela Motak z tarnowskiego magistratu. "

Odpowiedz

Brrrr

Piątek, 14 września 2018, 12:56

Jak może się remont opóźniać skoro jeszcze się nie zaczął?

Odpowiedz

Piątek, 14 września 2018, 12:13

Dlaczego na aleji tarnowskich NIC się nie dzieje od długiego czasu? Czy to wyczekiwanie na zimę i przetrzymanie robót o kolejny roku???

Odpowiedz

Piątek, 14 września 2018, 11:35

Pisowskie trolle w akcji :D czyli wylewanie frustracji

Odpowiedz

enzo

Piątek, 14 września 2018, 11:28

Opóżnienie roczne w wykonaniu remontu ul. Lwowskiej a wykonawca mimo tego jeszcze nie zdążył skompletować pełnej dokumentacji. Więc pytanie czy aby na pewno opóźnienie wynika z remontu wiaduktu kolejowego. Ręce opadają.

Odpowiedz

zajac andrzej.

Piątek, 14 września 2018, 11:27

Najlepiej rozpocząć remont 24.12. Do sylwestra roboty zostaną w mig zakończone.

Odpowiedz

Ala

Piątek, 14 września 2018, 10:51

@Ola

Idź trzymać dach na hali Jaskółka. Albo na tymczasowe ronda skocz potańczyć. Takie są inwestycje.

Odpowiedz

Piątek, 14 września 2018, 10:49

Zastanawiam się, jak się udało zrobić połączenie do Gumniskiej razem z mostem na Wątoku? To chyba byla największa robota drogowa ostatnich lat. Co się zmieniło z tymi inwestycjami?

Odpowiedz