|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Lekarze orzecznicy i naczelnik jednego z wydziałów w tarnowskim ZUS z zarzutami

Zwiekszą się liczba osób, które braly udział w załatwianiu "lewych rent" w Tarnowie.

Posłuchaj prokurator Elżbiety Potoczek- Bary


O aferze mówiliśmy już na naszej antenie. Pracownicy i byli pracownicy tarnowskiego oddziału Zakładu mieli załatwiać za pieniądze przedłużanie świadczeń rentowych. Prokuratura w tej sprawie oskarżyła już 4 były pracownice tarnowskiego oddziału ZUS i osoby wręczające łapówki.


Teraz zarzuty usłyszał także naczelnik jednego z wydziałów mówi Elżbieta Potoczek Bara rzecznik tarnowskiej prokuratury.


-Prokurator przedstawił podejrzanemu 12 zarzutów, wręczania korzyści majątkowych lekarzom orzecznikom w zamian za załatwienie świadczeń rentowych.Chodziło tu o przyznanie świadczeń rentowych okresowych, z reguły na rok lub dwa lata. Łapówki były to kwoty rzędu od tysiąca do dwóch tysięcy złotych - wyjaśnia prokurator Elżbieta Potoczek- Bara.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura nie zdradza jednak szczegółów złożonych przez niego wyjaśnień.

Zarzuty w sprawie przedstawiono także dwóm lekarzom orzecznikom, którzy przyjmowali łapówki za wydanie korzystnego orzeczenia dotyczącego przyznania świadczeń rentowych. Jedne z lekarzy nie pracuje już w Tarnowskim ZUS-ie, wobec drugiego prokuratura zarządała zawieszania go w czynnościach służbowych lekarza orzecznika. Za "załatwienie renty" brali od tysiąca do dwóch tysięcy złotych.

W sprawie cały czas toczy się śledztwo, zarzuty w sumei usłyszało już 18 osób. Dwie przebywają w tymczasowym areszcie.


(Agnieszka Wrońska)


0%
0%