|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

We wtorek ruszy remont-remontów ul. Krakowskiej w Tarnowie. Będą zamknięcia

20

A
A
A
We wtorek mają się rozpocząć utrudnienia związane z remontem ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Remont-remontów został podzielony na sześć etapów. W pierwszym i najtrudniejszym zostanie zamknięty dla ruchu fragment Krakowskiej od ulicy Wałowej i Targowej do ulicy Batorego. To oznacza, że przez ponad miesiąc nie będzie można dojechać tamtędy do tarnowskiego Rynku. Tego boją się przedsiębiorcy, ale prezydent Roman Ciepiela przekonuje, że nie da się inaczej zorganizować prac.

Posłuchaj co mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela

fot: B. Maziarz

- Nie da się inaczej wykonać wymiany tej nawierzchni. Na połączeniu ulicy Krakowskiej, Wałowwj i Katedralnej jest tak wąsko, że musi to być wykonane w jednym etapie. Dla potrzeb dojazdu do tej części miasta, będzie można wjechać z ulicy Brodzińskiego przez Wałową na plac Rybny - mówi Roman Ciepiela.

Trwałość remontu-remontów Krakowskiej ma zapewnić m.in. kostka ze szwedzkiego granitu. Jak przekonuje dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Marian Ogrodnik, kostka była badana przez najlepsze laboratorium w Polsce, w instytucie Badawczym Dróg i Mostów w Warszawie. "Kostka była badana pod każdym wzgęldem. Ścieralności, mrozoodrponości, nasiąkliwości, gęstości, wytrzymałości na ściskanie i zginianie. Eksperci powiedzieli, że wystarczy, żeby miała 8 centymetrów grubości, ale dołożyliśmy 2 i ma 10 centymetrów" - mówi.

Podczas spotkania w sprawie remontu ulicy Krakowskiej przedsiębiorcy apelowali m.in. o szybsze prowadzenie prac, szczególnie w pierwszym etapie. Wykonawca przekonywał jednak, że procesu wiązania nowej kostki z asfaltem nie da się przyspieszyć. Wykonawca daje 10-letnią gwarancję na prace i chce wykonać wszystko zgodnie z zasadami.

Nowa kostka. fot: B. Maziarz

Tymczasem tarnowscy drogowcy nie widzą możliwości prowadzenia prac w nocy, bo jak przekonywali podczas spotkania z mieszkańcami i przedsiębiorcami, spotyka się to z interwencjami mieszkańców na policji i straży miejskiej. To doprowadziło w przeszłości do zaprzestania nocnych prac podczas remontu mostu na ulicy Narutowicza.

Przedsiębiorcy apelowali również o obniżkę czynszu na czas remontu i zrezygnowanie z pobierania opłat parkingowych na placu Rybnym i w okolicy, żeby zachęcić klientów do przyjazdu do ich sklepów. W sprawie pierwszego postulatu prezydent Ciepiela odpowiedział w rozmowie z Radiem Kraków, że skutki ewentualnego obniżenia ruchu oceni w trakcie i po zakończeniu prac. "Jeszcze raz chcę powiedzieć, że nie będzie utrudnień w dostępie do sklepów czy punktów usługowych. Część chodnikowa nie będzie remontowana, nie będzie takiej potrzeby" - podkreślił.

Ponowny remont nawierzchni ulicy Krakowskiej będzie kosztował ponad 4 miliony 800 tysięcy złotych. Prace powinny się zakończyć do 30 listopada, ale przedsiębiorcy obawiają się, że przez jakiekolwiek wahania pogody lub przymrozki, będą musiały być wydłużone. Wykonawca obiecywał powodować jak najmniejsze utrudnienia dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Pierwotny remont zakończony przed pięcioma laty kosztował 8 milionów złotych. Miasto sądzi się z wykonawcą tamtych prac o odszkodowanie.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

Liczba komentarzy: 20

Ja

Wtorek, 18 lipca 2017, 03:04

@P

Dokładnie tak!

Odpowiedz

Ja

Wtorek, 18 lipca 2017, 03:03

Ramont tej ulicy to swoisty egzamin gospodarzy miasta. Jak nie ulegną presji tzw. "przedsiębiorców z Krakowskiej" a dokładniej mówiąc dadzą spokojnie wykonawcy pracować to skorzystają na tym. Skorzystają gdyż z prostej inwestycji zrobi się sukces :) .

Odpowiedz

w Tarnowie mogliśmy wszystko

Sobota, 15 lipca 2017, 22:30

Jakby na to nie patrzył to po procesie i aktach oskarżenia wiadomo, kto nadzorował drogownictwo i kto "łamał kręgosłupy".

Odpowiedz

Sobota, 15 lipca 2017, 16:09

@Wesoły Romek

Ale PO nie ma nic wspólnego z korupcją. Pan Ścigała powinien był brać z PO przykład. A najbardziej ciekawi, dlaczego firmy drogowe nie szukały innych osób, które miały rzekomo mieć więcej do powiedzenia w kwestii dróg?

Odpowiedz

tarnowianin

Sobota, 15 lipca 2017, 15:01

Trzeba teraz będzie doglądać tego remontu na bieżąco żeby i tego nie spieprzyli

Odpowiedz

faka

Sobota, 15 lipca 2017, 13:37

Na początek wycieczka do któregoś z miasteczek podkarpacia po nauki jak możną zrobić dobrze. Bez tego brak gwarancji na pozytywny efekt. Naprawdę na granicy województw zaczyna się nowy inny świat. Inwestycje aż ciesza oko a tu bubel goni bubel a przy tym ...................................!!!!

Odpowiedz

Wesoły Romek

Sobota, 15 lipca 2017, 10:12

@K.

Niestety ale nie wszyscy zapomnieli, tak jakby chcieli urzędnicy z PO, ze Ścigała był kandydatem z poparciem PO. Wszedł w sojusz z PO stąd dwoje jego zastępców było z PO, w tym jeden, który w zakresie obowiązków miał nadzór nad remontem Krakowskiej.

Odpowiedz

Andrzej

Sobota, 15 lipca 2017, 08:43

Życzymy powodzenia wykonawcy!

Odpowiedz

K.

Piątek, 14 lipca 2017, 23:00

@www

Niestety nie da się przypisać PO remontu ul. Krakowskiej. Od aresztowania Ryszarda Ś. kilka osób robi wszystko, żeby przypisać porażkę Platformie, ale się nie da! Żal im, że członkowie PO nie mieli nic wspólnego z korupcją to dwoją się i troją żeby fuszerkę z Krakowskiej zaliczyć PO. To było od początku czytelne.

Odpowiedz

www

Piątek, 14 lipca 2017, 20:27

szlagierowa inwestycja PO

Odpowiedz

Taki jeden

Piątek, 14 lipca 2017, 19:38

A granit nie jest przypadkiem śliski? Po deszczu auta i ludzie nie będą się ślizgać jak na lodowisku?

Odpowiedz

Piątek, 14 lipca 2017, 16:39

@P

Jeden wykonawca miał już wolną rękę i efekty znamy.

Odpowiedz

Ola

Piątek, 14 lipca 2017, 16:38

@zdegustowana

Jakie dla Pani byłyby najlepsze godziny pracy sklepów na Wałowej?

Odpowiedz

Wesoły Romek

Piątek, 14 lipca 2017, 14:12

@Mir

Bronisz, rozdzielasz szaty, a winnego nie ma.

Odpowiedz

Mir

Piątek, 14 lipca 2017, 13:52

@Wesoły Romek

Wyśmiewasz się , przekręcasz słowa, ale w procesie w Brzesku zostało to udowodnione.

Odpowiedz

bb

Piątek, 14 lipca 2017, 13:42

"Wykonawca przekonywał jednak, że procesu wiązania nowej kostki z asfaltem nie da się przyśpieszyć" - kto to pisał???? ????

Odpowiedz

Andrew

Piątek, 14 lipca 2017, 11:43

@P

"przedsiębiorcy apelowali m.in. o szybsze prowadzenie prac" - jeszcze dobrze remont się nie zaczął a już poganiają. Sami eksperci.

Odpowiedz

zdegustowana

Piątek, 14 lipca 2017, 11:39

Apele przedsiębiorców są śmieszne. Po godzinie 18-tej wiatr hula, wszystko zamknięte, nie mówiąc już o sobotach i siłą rzeczy na zakupy zostają tylko galerie. Sami zniechęcają klientów. Pod pretekstem remontu i zamknięcia ulicy Krakowskiej kombinują, jak zarobić a się nie narobić. Kto chciał zrobić zakupy w centrum po południu albo w sobotę, wie o czym piszę.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Piątek, 14 lipca 2017, 11:04

Na wszelki wypadek sprawdźcie, czy wszyscy odpowiedzialni, są dopuszczeni.

Odpowiedz

P

Piątek, 14 lipca 2017, 08:59

Tylko niech wykonawca nie pozwoli sobie, żeby lażdy się mu wtrącał od kupców przez radnych po społeczników różnej maści.

Odpowiedz