|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kiedy Ryszard Ścigała trafi do więzienia? Tym zajmie się sąd w Brzesku za trzy tygodnie

Za mniej więcej trzy tygodnie sąd w Brzesku powinien zająć się wykonaniem wyroku w sprawie byłego prezydenta Tarnowa - Ryszarda Ścigały. Brzeski sąd - jako wydający wyrok w pierwszej instancji - będzie kierował do skazanego wniosek o stawienie się w zakładzie karnym. Skazany może starać się o odroczenie wykonania kary na przykład ze względu na stan zdrowia, obrona może też w we wniosku kasacyjnym do Sądu Najwyższego ubiegać się o wstrzymanie wykonania kary.

Posłuchaj co mówi obrońca Ryszarda Ścigały, mecenas Bogusław Filar

fot: Michał Gąciarz

"Kwestia wykonania kary to są zupełnie odrębne postępowania. Samo wniesienie skargi kasacyjnej nie wstrzymuje wykonania kary, aczkolwiek sytuacja oskarżonego jest bardzo trudna z punktu widzenia rodzinnego i z punktu widzenia jego osobistego, no ale to nie czas żebym ja w jego imieniu teraz to ujawiniał" - mówił tuż po ogłoszeniu wyroku obrońca Ryszarda Ścigały, mecenas Bogusław Filar. 

Kara pozbawienia wolności zasadzona Ryszardowi Ścigale nie może być zamieniona na dozór policyjny, gdyż jest zbyt wysoka.    

Przypominamy: Jest prawomocny wyrok ws. Ryszarda Ścigały. Były prezydent Tarnowa skazany na 3 lata więzienia

 

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

75%
25%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 34

Pytajnik tarnowski

Sobota, 18 listopada 2017, 16:23

Zbawca, ze świata wielkiego biznesu, który miał odmienić oblicze tej upadłej ziemi okazał się przestępcą. Kolejni już przebierają nogami. Czy tarnowianie przed szkodą i po szkodzie głupi?

Odpowiedz

Sobota, 18 listopada 2017, 01:02

@zajac andrzej.

Pan Nowicki otwiera rynki na Ukrainie

Odpowiedz

Sobota, 18 listopada 2017, 01:02

@Karol

Wójt Kiwior rekomenduje Leszka Nowickiego na Prezydenta miasta Tarnowa. W PO nie mówi się o nikim innym.

Odpowiedz

zajac andrzej.

Piątek, 17 listopada 2017, 16:43

Towarzyszu Ciepiela:gdzie obiecane 2000 miejsc pracy?

Odpowiedz

Karol

Piątek, 17 listopada 2017, 15:50

Pan MARCIN KIWIOR Wójt Skrzyszowa byłby najlepszym kandydatem na Prezydenta Tarnowa ..to porządny i pracowity człowiek nie uwikłany w układy polityczne, patriota i nie rzuca słów na wiatr ..dba konkretnie o swoją gminę i mieszkańców co widać ... myślę ,że takiego człowieka nam trzeba na "podium" w Tarnowie

Odpowiedz

Antek

Piątek, 17 listopada 2017, 08:44

@mirek

Nowicki Leszek jest kandydatem. To jest zmiana pokoleniowa.

Odpowiedz

Piątek, 17 listopada 2017, 08:38

@mirek

Poniżej wymieniany pan, jest de facto nikim, nie wspominając o tym, ze nie jest z Tarnowa. Ciepiela po raz kolejny udowodnił, że się nie nadaje na żadne odpowiedzialne stanowiska. wydawało się, że jest dobry, gdy był VICEmarszałkiem. Jako podległy pod kogoś, może się podczepiać pod jego sukcesy, chociaż jak pamiętamy, na temat drogowych inwestycji w Tarnowie nie wiedział nic. Z nazwisk obecnie wymienianych, jest tylko jeden kandydat, który wybija się ponad pozostałych.

Odpowiedz

mirek

Piątek, 17 listopada 2017, 07:46

Mówi się, że kandydatem nie będzie ani aktualny, ani poniżej wymieniany pan. Zmiana pokoleniowa zrobi swoje.

Odpowiedz

Piątek, 17 listopada 2017, 00:03

Nowicki to kandydat PO na Prezydenta Tarnowa. To pewniak

Odpowiedz

Tom

Czwartek, 16 listopada 2017, 16:37

@Teqil

A kogóż to tak strasznie skrzywdził Twoim zdaniem? Podaj konkret a nie slogany...

Odpowiedz

Pablo

Czwartek, 16 listopada 2017, 11:53

Pan Ścigała ma chody w Tarnowie powinien zapłacić 160.000 grzywny a nie 12,5tys .Uczciwość to podstawa .Dobrze że tacy mafiozi jak On idą do paki.

Odpowiedz

@roboll

Środa, 15 listopada 2017, 23:19

No tak młodzi to dopiero będą pracować gratis....ha,ha ,ha .Pomijam,że na niczym się nie znają.

Odpowiedz

mm

Środa, 15 listopada 2017, 22:23

@wrr

Lecz sie czlowieku nabral sie !!!!

Odpowiedz

Q

Środa, 15 listopada 2017, 21:40

Panu Ryśkowi już dziękujemy niech zniknie mieszkańcom z oczu. :) Sądowi i prokuraturze również za skuteczność!!!

Odpowiedz

Kolejni

Środa, 15 listopada 2017, 21:35

@wrr

Slprzystali Ci co przejęli włdzę :)

Odpowiedz

Łapówkarz

Środa, 15 listopada 2017, 20:20

@wrr

Jakie prochy bierzesz że tak bredzisz ?! Dał się nabrać czy może myślał że tak malutka kwota i nikt się nieprzyczepi ,więc nie było potrzeby kombinować tylko odrazy zapakował do portfela i tu się wyłożył biedak!! A i nie prezydenta a przestępca !!

Odpowiedz

wrr

Środa, 15 listopada 2017, 19:27

@roboll

Co za bełkot? Prezydent dał się nabrać i trzeba mu współczuć bo w końcu betonami na ulicach chwalili się radni i społecznicy osiedlowi. Kto wymyślił likwidację tzdm? Kto odniósł korzyści z tej polityki? Zmiany są potrzebne w mieście i na począek odmłodzić radę. Co dobrego zrobili? Z co odpowiadają? Ile diet wzięli?

Odpowiedz

Teqil

Środa, 15 listopada 2017, 18:12

A jak brał łapówy, krzywdził ludzi i puszył się to był zdrów i sytuację rodzinną miał ok, teraz taki biedny, mały geszefciarz bez klasy i ...zamierzałem napisać honoru, ale w mieście tarnów to słowo nieznane...

Odpowiedz

roboll

Środa, 15 listopada 2017, 17:26

"Nie znamy dnia ani godziny"wszystko jest zapisane tam na górze.Można współczuć sytuacji rodzinnej tylko. Prezydencie Tarnowa BYŁY i obecny.Po ostatnim wyroku można choć trochę uwierzyć że nie ma "świętych krów"w Tarnowie...Prezydent,i dwóch jego dyrektorów skazanych prawomocnym wyrokiem a co lepsze sąd będzie jeszcze szukał "kryształków" do tej łamigówki...? Tarnów od 2007-8-9 jest zararzowny takimi inwestycjami jak były już ,albo są jeszcze w sądach,a magistrat tylko czeka......Na wyroki. Może wystarczy zrobić prawdziwe audyty inwestycji z lat 2007-2012 przy współpracy wszystkich komisji Rady miast Tarnowa i oczysicić wreszcie Tarnów z Urzędników ,którzy pracują nadal i mają się dobrze.Unikniemy mniej wstydu jako Tarnów i Tarnowianie a oczyścimy się z ośmiornicy urzędniczej która nadal się ma dobrze i co raz to szykuje coś nowego Tarnowianom : Klaster,a może spalarnie a może coś tam na Cmentarnej z MPGK A itd..... To duże nieszczęście,ale czy wówczas jaki likwidowano zakłady miejskie w 2012 & 2013 czy ktoś ze w skazanych litował się nad ich rodzinami z czego będą żyć. A próby samobójcze interesował kogoś.Każdy błądzi nie ma nikogo kto by nawet przez chwile nie uwierzył ,był szanowany wystarczyło się przyznać i przerwać tą ośmiornice korupcji w Tarnowie nawet jako świadek koronny Prezydent tylko nadzoruje urzędem a pozostali pracownicy urzędu a przybywało ich za jego kadencji co robili,efekty widzimy od 2010 roku.fuszerki w inwestycja ,prawomocne wyroki,nie dokończone inwestycje,To nie chodzi o 50 tysięcy,Tarnów przed chwilą otrzymał 32 miliony które nie zginęły i odnalazły się tylko był cwanie ukradzione pod parasolem zarządzających magistratem.A Krakowska,Westerpllate,Głogowa,Fonntana,teatr,Kołątaja i most za kilkadziesiąt milionów,Nie wszystko "Wibroprasowanie" schowało...w beton przez 5-7 lat.Nawet schody na plantach koło poczty nr 2 trzykrotnie poprawiane Wibroprasowanie..?Westterplate i aleja Katyńska?Wibroprasowanie.Plac SIENKIEWICZA czy to była fuszerka aż tak duża by odnowa wylewać beton Wibroprasowany.? Co z firmą co wykonywała to Właściciel "sznure"Tarnów musi się oczyścić od tej ośmiornicy jaka była w magistracie ,te osoby nadal pracują .Jedna osoba czy dwie nawet na stanowisku inspektora drogownictwa nie była by w stanie w latach 2007-2012 przygotować wszystkich przetargów,odebrać i nadzorować za miesięczną wówczas około 2100zł To ponad siły.Jest potrzebny duży odkurzacz w magistaracie Tarnowskim.Wydawało się że nowy prezydent podoła temu.Ale już na samym początku nie wiedział kogo przyjmuje na swojego zastępce po popżae z Wierzosławic na słonecznych fermach.Panie był i obecny Prezydencie Tarnowa Tarnów od 2007-8-9 jest zararzowny takimi inwestycjami jak były już ,albo są jeszcze w sądach,a magistrat tylko czeka......Na wyroki.Może wystarczy zrobić p oprawde audyty przy współpracy wszystkich komisji Rady miast Tarnowa i oczysicić wreszcie Tarnów z Urzędników ,którzy pracują nadal i mają się dobrze.

Odpowiedz