|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kandydat PiS na prezydenta Tarnowa jeszcze w lutym?

Szef okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Włodzimierz Bernacki zapowiedział w tarnowskim studiu Radia Kraków, że w przyszłym tygodniu ma zostać ustalona ostateczna lista kandydatów na prezydenta Tarnowa do udziału w prawyborach. Profesor Bernacki wyjaśnił, że kandydatów na kandydata jest wielu, bo prosił przedstawicieli środowiska prawicowego o zgłaszanie nazwisk. Zdaniem posła sam wybór takiej osoby poprzez głosowanie mógłby odbyć się jeszcze w lutym.

Posłuchaj rozmowy z posłem PiS Włodzimierzem Bernackim

Fot. ilustracyjne RK

"W poniedziałek odbędzie się posiedzenie zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości i wydaje się, że zamkniemy listę kandydatów, którzy wezmą udział w tych wyborach. Wydaje się, że będzie to głosowanie, bo warto rozstrzygnąć, który z kandydatów cieszy się największą popularnością i ma największe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Ale przede wszystkim i drugi powód, a więc to, że jeśli rozstrzygniemy to wspólnym głosem, to wtedy wspólnie również zaangażujemy się w ciężką pracę" - mówił Włodzimierz Bernacki.

Podczas rozmowy z Radiem Kraków poseł Bernacki przyznaje, że wśród "naturalnych kandydatów" jest jego bliski współpracownik tarnowski radny Piotr Wójcik oraz prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź. "Trzeba dodać jeszcze trzeciego, czyli tego, który objął funkcję po panu Koprowskim, czyli Ryszarda Pagacza jako kogoś, kto jest zarówno szefem struktur PiS w Tarnowie, jak i również jest przewodniczącym Rady Miasta. Tak więc jego też musimy brać pod uwagę. Równolegle jest jeszcze kilku innych kandydatów" - dodaje Bernacki. Zapytany o radną wojewódzką Annę Pieczarkę oraz przedsiębiorcę Janusza Gładysza potwierdza: "Rzeczywiście te dwie osobistości naszego, że tak powiem życia publicznego w Tarnowie także są wymieniane. Pojawiają się też inne nazwiska" - mówi poseł.

Włodzimierz Bernacki po raz kolejny stanowczo powiedział, że kandydatura wiceprezesa Grupy Azoty Grzegorza Kądzielawskiego nie jest do zaakceptowania. "Mamy silne środowisko Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie i przygotowane do tego, żeby odnieść zwycięstwo w jesiennych wyborach. Natomiast nie znam tak naprawdę ludzi, którzy byliby bezpośrednimi współpracownikami czy szeregowcami w tej grupie osób popierających pana Kądzielawskiego. Znam tylko nazwiska, które znajdują się na drzwiach takich czy innych gabinetów dyrektorów, czy prezesów, a którzy związani są Porozumieniem. Natomiast nie znam tych żołnierzy, którzy by rzeczywiście postarali się o zwycięstwo Grzegorza Kądzielawskiego".

Szef okręgowych struktur PiS-u przekonuje również, że nic nie wie na temat porozumienia, o którym mówił niedawno w Radiu Kraków premier Jarosław Gowin, odnosząc się do niechęci tarnowskich działaczy PiS-u do kandydatury Grzegorza Kądzielawskiego.

"Są miejsca, gdzie zderzamy się z brakiem zrozumienia dlatego, że Zjednoczona Prawica to nie tylko PiS. Inne podejście do tego ma na szczęście kierownictwo PiS i prezes Kaczyński. Uzgodniliśmy, że w 5 miastach prezydenckich wspólnymi kandydatami prawicy będą osoby wskazane przez moje ugrupowanie. Czy tak będzie w Tarnowie? Poczekajmy"

PEŁEN ZAPIS ROZMOWY Z JAROSŁAWEM GOWINEM

 

Jednak zdaniem posła Bernackiego to "gra słów". "Nie słyszałem o takim porozumieniu. Mówi się o porozumieniu w sprawie list do sejmików województwa, natomiast nie ma i nie było mowy dotychczas na temat właśnie tych największych miast. Być może pan premier Gowin chciał powiedzieć, że jego ugrupowanie aspiruje, aby wystawić jego kandydata. To na pewno jest prawdą. Na pewno nie będzie miał jednak głosów wsparcia Prawa i Sprawiedliwości". Profesor Bernacki dodaje natomiast, że nie słyszał również głosu, żeby ktoś ze środowiska Solidarnej Polski aspirował do tej funkcji.

Szef okręgowych struktur PiS dodaje, że kandydat na prezydenta Tarnowa powinien zostać wskazany jeszcze w lutym. Włodzimierz Bernacki dodaje, że taka osoba zostanie zarekomendowana władzom partii na to stanowisko.

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

73%
27%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 74

Piotr

Wtorek, 20 lutego 2018, 18:57

Do 'hmm" odwal się od mojego stylu pisania. Piszę w swoim imieniu , a jak Ci sie nie podoba to twoja sprawa mądralo. Widzę że masz problemy z prawidłowym czytaniem bo na podstawie czego wysnułeś przypuszczenie że piszę " sama ". Ja w tym pisaniu nie odczytuję rodzaju żeńskiego. Ale to szczegół

Odpowiedz

wyborca

Wtorek, 20 lutego 2018, 08:10

@odpowiedź fanom Kądzielawskiego

Nerwy? Najwyraźniej trafiłem w sedno. Dwukrotnie prosiłem: Pokaż mi lepszego i porozmawiamy o nim, jego doświadczeniu i wykształceniu. I co? I nic. Ty jak katarynka powtarzasz w kółko jaki to Kądzielawski zły, I jakie to bożyszcze. Zacznij się zachowywać normalnie, to podyskutujemy. Jestem otwarty na rozmowę, ale nie na polityczny monolog.

Odpowiedz

odpowiedź fanom Kądzielawskiego

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 23:34

@wyborca

O! widać, że niektórym fanom p. Kądzielawskiego puszczają nerwy i z braku argumentów coraz częściej rzucają a to obelgą, a to oszczerstwem, a to insynuacją ... i nawet nie zauważają jak w ten sposób sobie sami wystawiają nieciekawe świadectwo. Niepanowanie nad emocjami, posługiwanie się kłamstwem i uparte oderwanie od rzeczywistości oznacza wcześniej czy później całkowitą porażkę w życiu publicznym. Radzę trochę poczytać jak przystało prawicowcom np. o ideale władcy (polityka) u Tomasza z Akwinu, posłuchać ciekawych wykładów na youtubie - choćby "Historia myśli politycznej" prof. A. Nowaka (część I - https://www.youtube.com/watch?v=cCeGwvrxFw4 i następne) itp.

Odpowiedz

hmm

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 21:50

@Piotr

Patrząc na niepowtarzalny styl stawiania znaków interpunkcyjnych, zastanawiam się, dlaczego sama sobie odpisujesz.

Odpowiedz

Piotr

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 21:21

Do "?" w pełni się z Tobą zgadzam , może nie wszyscy,ale Kądzielawski sam mówi o sobie tutaj wiele razy , gdzie działał , co zdobył sam -jakie stanowisko / widac z tego że zadne? i oczywiście o doktoracie .

Odpowiedz

?

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 17:42

przecież mam wrażenie ,że nie ma tu głosów wyborców, tylko wypowiada się sam Kadzielawski . a może się mylę?

Odpowiedz

wyborca

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 16:31

@odpowiedź fanom Kądzielawskiego

Wierzę ze ci przykro, ale ciężko traktować poważnie kogoś, kto przychodzi tu z tezą i nie potrafi odpowiadać na pytania. Tak na prawdę to twoja postawa świadczy tylko o tym, ze masz polityczny interes w wyśmiewaniu Kądzielawskiego i dzieje się tak najprawdopodobniej z powodu strachu jaki odczuwasz w związku z jego kandydaturą i najmocniejszą pozycją wśród kandydatów.

Odpowiedz

odpowiedź fanom Kądzielawskiego

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 14:24

Przykro mi ale pomimo wyszukanej ekwilibrystki słownej niezmordowanych fanów p. Kądzielawskiego nie udało im się chyba przekonać nikogo w tej dyskusji do swojego bożyszcza. Mnie na pewno nie. Odpuśćcie już sobie.

Odpowiedz

Radiosłuchacz

Niedziela, 18 lutego 2018, 19:48

@maja

Pudło, nie kończyłem PWSZ. Czasu mam sporo dzięki temu, że uprawiam tzw. wolny zawód. Ale nie trolluj mnie Maju bo to nie ja naśmiewałem się z GK i jego wykształcenia. Wróćmy do zasadniczego wątku. Opisz w końcu swój dorobek zawodowy. Z chęcią ja i kilka innych osób dowiemy się co osiągnęła w życiu osoba, która z taką swobodą wypowiada się o innych. Pozdrawiam.

Odpowiedz

wyborca

Niedziela, 18 lutego 2018, 14:34

@odpowiedź fanom Kądzielawskiego

A ja ponownie proszę: Pokaż mi lepszego i porozmawiamy o nim, jego doświadczeniu i wykształceniu.

Odpowiedz

odpowiedź fanom Kądzielawskiego

Niedziela, 18 lutego 2018, 10:19

Na rzecz p. Kądzielawskiego, fani ciągle nie przedstawiają żadnych merytorycznych argumentów, konkretnych osiągnięć dla Tarnowa a jedynie achy i ochy, i do tego głównie na temat doktoratu, który dla dobrego i odpowiedzialnego zarządzania Tarnowem nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Słowem - papierowy tygrys.

Odpowiedz

maja

Sobota, 17 lutego 2018, 19:51

Do "Radiosłuchacz" . Nie każdy może ma tyle czasu co Ty i jest tak wytrwałym "pisarzem" , ale cieszę się że pamiętasz o mnie i martwisz się o moje stanowisko . Tak mi się wydaje ,że Twoje wielkie łzy i szlochanie o wykształcenie wynika stąd ,ze kończyłeś również podobnie jak GK tarnowska uczelnię . Podaj swoje nazwisko to może sobie przypomnę czy mieliśmy ze sobą "styczność". A jak nie to przestań dociekać i dobrze kasuj pieniązki od klientów żebyś nie narobił manka. Pozdrawiam i życzę Ci mniej problemów w życiu niz ten kim jest i na jakie stanowisko trafi Twój GK

Odpowiedz

radiosłuchacz

Sobota, 17 lutego 2018, 11:22

@kaka

Faktycznie, nie chcę na prezydenta, ani na żadne inne stanowisko polityczne. Natomiast szanuję ludzi i nie naśmiewam się z ich wykształcenia, niezależnie od tego gdzie je uzyskali. Nie jest ważne czy uważam, że GK może być lub nie, dobrym prezydentem, tak jak nie interesuje mnie czy Maja uważa go za dobrego kandydata. Ale uparcie wrócę do jednej kwestii, warto by ktoś kto naśmiewa się z wykształcenia i osiągnięć innych sam ujawnił do czego w życiu doszedł.

Odpowiedz

kaka

Piątek, 16 lutego 2018, 21:40

Wiesz co " Radiosłuchacz" - nie pomyślałem o tym , jesteś pracowity / cały czas przy kompie/. uparty / drążysz tematy aż do bólu/, masz talent czyli te wszystkie cechy o jakich piszesz by zostać doktorem. Jedno mi tylko nie pasuje u Ciebie , nie chcesz na Prezydenta. A moze sie myle? Ujawnij sie - masz moj glos

Odpowiedz

radiosłuchacz

Piątek, 16 lutego 2018, 19:24

@kaka

Skąd wiesz, że nie jestem doktorem?

Odpowiedz

kaka

Piątek, 16 lutego 2018, 18:30

Do radisłuchacz . To mówisz ,ze Kądzielawski nie pobiera z Twojej pensji ani złotówki. To bardzo ładnie z jego strony, ale zanim został wepchany na to stanowisko to raczej Cię łupił . Sam piszesz ,ze wykształcenie nie ma takiego znaczenia. Nawet podejrzewam ,że Ty dałbys rade zdobyc ten doktorat zapisując się do wieczorowych szkółek ,ale jest jeden warunek- porzuc stanowisko kasjera , zapisz sie na studia przynajmniej w Bochni i może za siedem lat będziesz chodził z głowa w chmurach jako doktor. a potem otwarta droga do kariery na wójta Wojnicza

Odpowiedz

logika

Piątek, 16 lutego 2018, 18:05

e dajcie sobie już spokój z Kądzielawskiem, jak przejdzie to zostanie sam i nic nie zrobi , Po go nie popiera , pis też to z kim zrobi coś dobrego, teraz jest ciepiela brak mu radnych i nic nie może zrobić

Odpowiedz

cccp

Piątek, 16 lutego 2018, 16:51

@radiosłuchacz

Ten pan "doctor" dostał się na azoty z pierdu politycznego, nie brał udziału w konkursie, nie pokonał swoimi kompetencjami iluś tam kandydatów. Azoty to jest spółka skarbu państwa, majątek jest państwowy, państwo kupiło akcje (zainwestowało) pieniądze podatników, państwo pcha do zarządu swoich "specjalistów doctorów" więc pan "doctor" zarabia pieniążki podatników, między innymi pani kasjerki. @odpowiedź fanom Kądzielawskiego do tego grona "wyśmienitych professorów należy dodać jeszcze takie wybitności intelektu jak: prof. Pawłowicz, dr hab. Kaczyński prof. nacjonalista Żaryn itp itd

Odpowiedz

radiosłuchacz

Piątek, 16 lutego 2018, 15:56

@odpowiedź fanom Kądzielawskiego

Nikt przy zdrowych zmysłach nie myśli, że jak GK ma doktorat to jest guru - zbawcą świata. Po prostu oczko wyżej niż magister. Ale to jednocześnie jakiś wykładnik jego uporu, pracowitości, talentów. Mniejszy czy większy ale jednak. Bo jakoś doktorzy setkami po ulicach Tarnowa nie chodzą. PS. W dalszym ciągu czekamy na ujawnienie sukcesów zawodowych komentatorki o nicku Maja. Przecież taki doktorat to dla niej rzecz godna wyłącznie wyśmiania.

Odpowiedz