|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Gmina Wierzchosławice jednak nie zgadza się z wyrokiem sądu ws. byłego wójta

Przypomnijmy, Wiesław R. w maju tego tego roku został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata - między innymi za przekroczenie uprawnień i naruszenie praw pracowniczych. Wójt dobrowolnie poddał się karze podczas procesu. Zgodę na to wyrazili wszyscy poszkodowani, w tym także obecny w sądzie wójt Wierzchosławic - Zbigniew Drąg. Teraz jednak jak dowiedziało się Radio Kraków, gmina odwołała się od tego wyroku.

Posłuchaj co mówi Artur Jasiński, przewodniczący rady gminy Wierzchosławice

fot: Magdalena Zbylut

Jak tłumaczy w rozmowie z Radiem Kraków Artur Jasiński, przewodniczący rady gminy Wierzchosławice, wójt gminy na rozprawie popełnił błąd. "Były takie ustalenia między radą a wójtem, że nie ma zgody na dobrowolne poddanie się karze. Tak to miało być przedstawiane w sądzie. Byliśmy u mecenasa, który reprezentował gminę w tej sprawie. Wójt powiedział tam, że nie wie dlaczego tak zrobił. On stwierdził, że na rozprawie go zaćmiło" - dodaje Jasiński.

W apelacji od wyroku w sprawie Wiesława R. gmina Wierzchosławice domaga się dla niego surowszego wymiaru kary. 

Przeczytaj: Były wójt Wierzchosławic został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

25%
75%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 22

Sobota, 6 października 2018, 22:08

@witusia

Brat mafiosy z grupy al capone

Odpowiedz

J 23

Piątek, 15 grudnia 2017, 22:42

Będzie ponowienie sprawy.Witkowskiego z Niecieczy rozliczą za przetarg na farmę fotowoltaniczną .Cba nie śpi.

Odpowiedz

Czwartek, 7 grudnia 2017, 17:30

Patologia rządzi Gminą

Odpowiedz

ring

Czwartek, 7 grudnia 2017, 08:27

Głupi nie szuka prawdy i sprawiedliwości - szuka satysfakcji

Odpowiedz

Zbyniu

Czwartek, 7 grudnia 2017, 08:09

Farma to tylko mały procent przekrętów rajskiego i jego ekipy. Powinien dostać wiele lat bezwzględnego więzienia, na wszystkim robili lewuchy; wodociągi (właśnie gmina musi zapłacić ponad milion kary), żwirownie, lodowisko i tak co wszystko robili to przekręt. A teraz Drąg i Ogarowa, którzy mieli rozliczyć te wszystkie przekręty to najlepsi przyjaciele ekipy rajskiego i urzędasów, którzy razem z wiesiem robili te przekręty, biedna ta gmina :(

Odpowiedz

Mieszkaniec

Czwartek, 7 grudnia 2017, 00:09

Drąg i Ogarowa na pewno mają plan, bo oni zawsze myślą tylko o sobie :) Dogadali się z Rajskim, uchronili go od więzienia, i przykryli jego i urzędasów przekręty. Przez 3 lata nie zrobili nic o czym mówili w kampanii, ale za to Ania ma pracę, Zbyniu to najlepszy kolega radnych Rajskiego i urzędasów, po prostu sielanka, tylko taki mały szczegół, takie działania doprowadziły tą gminę do ruiny, a Drąg na niczym się nie zna więc gwardia Rajskiego robi co chce pod parasolem Zbynia. Tym co doprowadzili gminę do ruiny nawet włos z głowy nie spadł , dalej kręcą lody, biedna ta gmina :( Nie zapominając o Bachobabochłpie rodzinie do Oarowej. Drag za zezwoleniem a nawet pod dyktando Ludzi Rakskiego stworzył swoje "choć co"

Odpowiedz

Czwartek, 7 grudnia 2017, 00:08

Drag zatrudnił Nowickiego do farmy. Można tylko się domyślić po co to ulubieniec Aleksandra, a zarazem jego podwładny.

Odpowiedz

sfr

Czwartek, 7 grudnia 2017, 00:07

Nie od dziś wiadomo, że gmina o własnych siłach z tego szamba nie wyjdzie. Od lat wokół gminnego koryta kręcą się te same postacie. Ludzie bez ambicji i honoru. Przedtem popierali poprzednika, teraz obecnego. Nie przyszli tam po to, by "obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie dla dobra gminy i jej mieszkańców", tylko by się "załapać"na niezłą fuchę. Oczywiście, są wyjątki ale coraz rzadsze. Poza tym, gmina oplątana jest mafijnym, czy pseudo mafijnym kokonem tych, którzy szukają łatwego zarobku i lewych pieniędzy. Brak kontroli, bo RIO to tylko bezrefleksyjne podsumowywanie słupków cyfr, a kontrola wyborców nie istnieje - sprzyja nadużyciom.

Odpowiedz

straszna przeszłość.

Środa, 6 grudnia 2017, 23:50

"Gdyby nie publiczna niemal egzekucja „Lechmana”, być może w Nowym Sączu nadal w niewyjaśnionych okolicznościach znikaliby kolejni ludzie. Tym razem była ofiara, znaleźli się też świadkowie. Po intensywnym śledztwie okazało się, że choć do „Lechmana” strzelał Michał D., a pomagali mu w tym Waldemar J. i Marek S., to zleceniodawcą zbrodni był Władysław Ch., ps. „Al Capone”, odsiadujący wyrok ośmiu lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym w Nowym Sączu."

Odpowiedz

szok

Środa, 6 grudnia 2017, 23:49

https://www.tygodnikprzeglad.pl/gang-al-capone-rozbity/ brat tego przewodniczącego w tym był. Tragedia

Odpowiedz

bla

Środa, 6 grudnia 2017, 23:47

uuu radio kraków, komentarze usuwacie, nieładnie. a był taki ładny komentarz odnośnie pana Wojtka i zdjęć :) co, telefon był z centrali PiS, i trzeba było atmosferę oczyścić?

Odpowiedz

Asterix

Środa, 6 grudnia 2017, 22:02

@witusia

Brat bardzo groźnego dawnego recydywisty, który był w bandzie al capone. Siedział kilkanascie lat w więzieniu. Od małego zresztą miał kuratora. Cóż mówią, że banda w której był slynela z morderstw, zastraszen i podpalen.

Odpowiedz

witusia

Środa, 6 grudnia 2017, 20:15

Kto to jest ten Jasiński?

Odpowiedz

Środa, 6 grudnia 2017, 18:37

@Roman Bo

Kuboń z PiSem? Nie żartuj nawet.

Odpowiedz

Roman Bo

Środa, 6 grudnia 2017, 18:23

Jeśli chodzi o farmę w Wierzchosławicach to cichutko jest o studium i projekcie, który napisał jak się nie mylę Pan Kuboń- pracownik urzedu w Gminie( Pan Kuboń też jest związany z PiS) i Pan Wojtek Skruch-radny sejmiku PiS.

Odpowiedz

Stanley

Środa, 6 grudnia 2017, 15:53

Rajskiego do więzienia z Drągiem

Odpowiedz

Pola

Środa, 6 grudnia 2017, 14:40

Radni Wójta Rajskego wspierają podczas głosowań Wójta Drąga .Wcześniej cieli się na noże. Drąga mają już w kieszeni.Pan Witkowski z Niecieczy wie jak takie sprawy się załatwia.

Odpowiedz

Obywatel

Środa, 6 grudnia 2017, 13:27

Wójt Rajski dogadał się z Wójtem Dragiem. Ratują tyłek Witkowskiego

Odpowiedz

zorro

Środa, 6 grudnia 2017, 12:28

Dobrze, że to tylko chwilowe zaćmienie. Albo pomroczność jasna?

Odpowiedz

tubylec

Środa, 6 grudnia 2017, 11:01

Tych gości chyba pogięło. O co im właściwie chodzi, kto tu jest przyćmiony?

Odpowiedz