|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Galeria Starówka receptą na kryzys handlu w centrum Tarnowa?

To jeden z pomysłów przedsiębiorców skupionych w stowarzyszeniu Zmieńmy Stare Miasto Tarnów. Jak przekonują m.in. przez niekończące się remontu potracili klientów. Nie chodzi jednak o budowę centrum handlowego, ale działanie pod wspólną marką "Galeria Starówka".

posłuchaj tarnowian

fot:P. Topolski

Wychodzą z założenia, że razem będzie im łatwiej przyciągnąć klientów czy przeprowadzić kampanię reklamową.

Jest kilka pomysłów. Chcemy wydłużyć godziny pracy punktów na Starówce, nie zamykać ich o 18, zatrudnić pracowników czasowych, czy studentów, poprawić ofertę handlową, wupełnić puste lokale nowymi najemcami i wszystko pod wspólną marką przedstawić mieszkańcom i turystom - wyjaśniał Andrzej Witek.

Tarnowianie twierdzą jednak, że przedsiębiorcom z centrum będzie trudno wygrać z tarnowskimi galeriami, bo tam kupujący mają wszystko w jednym miejscu, jest gdzie zaparkować samochód i wybór towarów większy.

Stowarzyszenie "Zmieńmy stare miasto Tarnów" chce przyciągnąć do centrum markowe sklepy i wszystkich w profesjonalny sposób wypromować. Są już po pierwszym spotkaniu ze specjalistami, którzy widzą szansę dla projektu "Galeria Starówka". Kolejnym pomysłem jest dowożenie klientów do ścisłego centrum meleksami. Ale teraz wszystko zależy od zaangażowania, także finansowego w ten projekt, większej liczby sklepikarzy i restauratorów. Pierwsi się już ponoć zgłosili.

Przedsiębiorcy mają żal o to, że nie konsultuje się z nimi wielu remontów, które mają wpływ na ich biznes. Prezes stowarzyszenia i właściciel kwiaciarni przy właśnie remontowanej ulicy Katedralnej Robert Cichoń podkreśla, że nie są informowani o wielu sprawach, na przykład o tym jak mają wyglądać remonty, a to utrudnia im pracę.

 A tak na ten zarzut odpowiada rzecznik prezydenta Tarnowa Irenusz Kutrzuba

Jak będzie wyglądało życie na Rynku, zależy od mieszkańców i przedsiębiorców. To biznesy przedsiębiorców tam funkcjonują i to ich oferta ma przyciągać tarnowian i ożywiać Rynek.

Rzecznik prezydenta Tarnowa podkreśla, że władze miasta z uwagą śledzą inicjatywom stowarzyszenia "Zmieńmy stare miasto Tarnów" i im przyklaskują.

 

Bartłomiej Maziarz/bp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

55%
45%