|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Doszczętnie spłonął kolejny tarnowski autobus. To już trzeci

"To nieszczęśliwy wypadek" - tak kolejny pożar autobusu miejskiej komunikacji w Tarnowie tłumaczy prezes spółki Jerzy Wiatr. W środę na ostatnim przystanku w miejscowości Piotrkowice pod Tarnowem prawie doszczętnie spłonął autobus marki Jelcz. To już trzeci miejski autobus, który zapalił się w tym roku.

Posłuchaj, co mówi prezes tarnowskiego MPK Jerzy Wiatr

Fot. OSP Piotrkowice

"W pewnym sensie można mówić o nieszczęśliwym wypadku, bo nic nie wskazywało, by autobus miał spłonąć. Był zresztą sprawdzany kilka tygodni temu. Kierowca nic nie zgłaszał. To dziwna sytuacja, którą musimy wyjaśnić" - mówi Radiu Kraków prezes tarnowskiego MPK Jerzy Wiatr. 

Jerzy Wiatr przyznał także w rozmowie z naszą reporterką, że w najstarszych autobusach zostaną zamontowane specjalne czujniki, które będą ostrzegać kierowców przed niebezpieczeństwem pożaru pojazdu.

Czytaj także: Dwa przypadki pożarów w tarnowskich autobusach. Prezes MPK: "to incydent"

 

 

(Agnieszka Wrońska/ew)

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 20

Byly pracownik

Poniedziałek, 16 października 2017, 16:26

Z tymi autobusami od nr 200 mod poczatku byly problemy bo fabryka nie wykonala ich jak sie nalezy (pare nawet nie wyjechalo z placu fabryki, a nie ktore stawaly na trasie do Tarnowa) wiec nie dziwmy sie ze plona.

Odpowiedz

dyletant

Sobota, 20 maja 2017, 17:19

@mieszkaniec

Tak poprawili że płoną.

Odpowiedz

mieszkaniec

Sobota, 20 maja 2017, 12:52

moim zdaniem mpk zrobili dużo dla poprawy autobusów. widać wyraźną poprawę na ulicy chociaż mogli szybciej wymienić te szankle ale pewnie jak zwykle poszło o kasę. bieda w tym tarnowie!

Odpowiedz

były długoletni pracownik MPK, który przeżył 6 prezesów

Piątek, 19 maja 2017, 19:16

Ja się absolutnie nie dziwię takiej sytuacji skoro MPK REFORMOWAŁ Ścigała rękami Greli i Wiatra, a obserwowałem tą REFORMĘ. Cóż ma zrobić pan Wiatr jak podciąganiem tych skandali pod wymyślony przez siebie standard, To go absolutnie dyskwalifikuje nie tylko w oczach niewątpliwie pracującej za marne grosze i z poświęceniem załogi. Do tego będzie zatrudniał zewnętrznych ekspertów za kasę, mając nadzieję że znajdą w tym pogorzelisku przyczynę.A może zamiast doprowadzić flotę do odpowiedniego stanu technicznego, co można uczynić pomimo jej znacznego wyeksploatowania, obudzić i zatrudnić SHERLOCKA bo on umyje silniki, zlikwiduje wycieki i wprowadzi rzeczywiste współczesne ucywilizowane standardy - nie takie jakie proponuje Pan Wiatr.

Odpowiedz

psycholog

Piątek, 19 maja 2017, 17:37

@Janusz

Pan prezes też podobnie tłumaczył pożar autobusu, a więc że to normalka skoro w innych miastach też zapalają się autobusy. Jednak tarnowski przypadek jest bardzo okazały, widowiskowy i do tego seryjny. Problem może być bardziej złożony, bowiem z zasady każdy kto znajdzie się w podobnej sytuacji jak pan prezes to wykazuje powagę i zmartwienie , a on udzielając wywiadu tarnowskiemu portalowi był zastanawiająco wyluzowany. Mnie bardzo zastanawia jego radosna i zadowolona mina bowiem. jest takie powiedzenie, że głupi potrafi się nawet śmiać do sera. Mam nadzieję że to zachowanie mimo wszystko nie kwalifikuje się do tego porzekadła, ale nie jestem przekonany bo ten nastrój nie ma uzasadnienia.

Odpowiedz

Janusz

Piątek, 19 maja 2017, 16:01

W Nowym Sączu też się spalił 3 dni temu autobus a był o wiele młodych. Wiek nie ma nic do rzeczy. Zwarcie czy nagle wyciek paliwa i pożar gotowy.

Odpowiedz

ABC

Piątek, 19 maja 2017, 14:28

Ktoś tu chyba do specjalnej szkoły uczęszczał i specjalne nauki pobierał

Odpowiedz

Piątek, 19 maja 2017, 14:26

@es

Na tym że jakiś kolega zarobi więcej na ich dostarczeniu .x

Odpowiedz

es

Piątek, 19 maja 2017, 13:32

Dlaczego te czujniki muszę być SPECJALNE a nie po prostu czujniki? Na czym ich specjalność ma polegać?

Odpowiedz

mpk

Piątek, 19 maja 2017, 11:47

@Seb

nie -na ropę

Odpowiedz

Seb

Piątek, 19 maja 2017, 10:39

To nie był autobus z instalacją CNG?

Odpowiedz

ABC

Piątek, 19 maja 2017, 09:25

Wiatr będzie trwał i nikt go nie ruszy nawet gdy spali się 10 autobusów razem z pasażerami bo jest osadzony na fundamencie partyjnym i zależności międzypartyjnymi. Nazywa się to korupcja PARTIOKRACJI.

Odpowiedz

inczuczuna

Piątek, 19 maja 2017, 08:42

Czekam jaką teraz Wiatr przyczynę wymyśli. Tą bandę kolesi rozpędzić na cztery wiatry. Houg

Odpowiedz

weteran mpk

Piątek, 19 maja 2017, 08:39

W tym przedsiębiorstwie zawsze były stare autobusy. Nawet znacznie starsze, ale zadbane i nie dochodziło do takich spaleń. Co się w tym zakładzie dzieje !!!!!!!!!

Odpowiedz

Tarnów kwitnie

Piątek, 19 maja 2017, 07:50

Brawa dla gospodarza miasta. Same sukcesy. Ciężko już je zliczyć.

Odpowiedz

Piątek, 19 maja 2017, 06:30

Strach jeździć tymi złomami. Nieopodal w Krakowie jeżdża hybrydy a w Tarnowie złom z lat 80 ...

Odpowiedz

tubylec

Czwartek, 18 maja 2017, 17:43

Gdyby nie mokra wiosna to ja nie widzę tego lasu

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 18 maja 2017, 16:25

Czy prezes MPK otrzymał już nagrodę za skuteczną wymianę taboru?

Odpowiedz

mm

Czwartek, 18 maja 2017, 16:09

Tarnów to musi być ogromna metropolia . Jest pod nim autostrada , są Szerzyny z niewybuchami , i Piotrkowice z płonącym autobusem . Ciekawe co jeszcze jest pod tym Tarnowem . Panowie archeolodzy do dzieła ! Nie wiadomo co jeszcze można znaleźć pod tym miastem .

Odpowiedz

kierowca amator

Czwartek, 18 maja 2017, 15:58

Czujnik potrzebny ale do głowy. Innowator się znalazł Jak można kilka tygodni nie sprawdzać wycieków - niesamowite oświadczenie.

Odpowiedz