|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Beata Szydło w Tarnowie: "Rodzina to nasza największa wartość, nasz towar eksportowy"

"Najważniejszym osiągnięciem programu 500+ jest to, że dzięki niemu wywołaliśmy społeczną dyskusje na temat rodziny" - tak przekonywała w Tarnowie Beata Szydło. Wicepremier odwiedziła w czwartek tarnowskie seminarium duchowne.

Posłuchaj, co mówiła wicepremier Szydło

Beata Szydło. Fot. P. Topolski

Wicepremier wzięła udział prezentacji albumu "Ziemia świętych i błogosławionych Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej " połączonej z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Beata Szydło przekonywała, że "Polska przetrwała w polskich rodzinach i wielkiej rodzinie jaką jest Kościół". Nawiązując do programu 500+ - wicepremier mówiła, że to "niezwykłe materialne wzmocnieniem rodzin". Ale nie tylko.

"Zaczęła się bardzo ważna dyskusja na temat roli rodziny, także w przestrzeni publicznej. Powstała swoista moda na rodzinę. Rodzina to nasza największa wartość, nasz towar eksportowy. Możemy to pokazywać światu i Europie. Europie, w której odchodzi się od wartości, które zbudowały fundament zjednoczonej Europy" - mówił wicepremier Szydło. 

Beata Szydło przekonywała w tarnowskim seminarium, że państwo musi zadbać zarówno o młode rodziny, ale również o osoby samotne i starsze. Których jak zauważyła wicepremier ze względów demograficznych będzie coraz więcej. Dodała, że komitet społeczny rady ministrów przygotowuje projekty programów, które - jak ma nadzieję - zostaną wprowadzone w przyszłej kadencji. 

Beata Szydło po wizycie w seminarium spotkała się z z dyrekcją i pracownikami szpitala wojewódzkiego imienia świętego Łukasza. 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

28%
72%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 25

haha

Piątek, 18 maja 2018, 16:20

rodzina jest do kitu, jestem gejem i jestem z tego dumny, żałosna szydłowa katoliczko

Odpowiedz

Piątek, 18 maja 2018, 11:50

@Tarnowianin

Co to ma wspólnego z wizytą Szydło w Tarnowie?

Odpowiedz

Tarnowianin

Piątek, 18 maja 2018, 11:08

Duda pojechał do USA spotkać się z burmistrzem New Jersey. To tak, jakby Trump przyjechał spotkać się z burmistrzem Będzina. To też 77. miasto w kraju pod względem ludności. Wielki sukces "dobrej zmiany".

Odpowiedz

aca

Piątek, 18 maja 2018, 08:40

poszła gadać o rodzinie w seminarium ?????????? , tylko tam rodzina to mąż i .................. mąż

Odpowiedz

Krak

Piątek, 18 maja 2018, 08:35

To żeń się i zrób wygodę swoim i jej kolegom.

Odpowiedz

NIE

Piątek, 18 maja 2018, 07:42

NIE NIE NIE

Odpowiedz

dziecko

Czwartek, 17 maja 2018, 21:46

A dlaczego ktoś miałby mnie nazwać pisowskim trollem, skoro nabijam się z komentarza pisowskiego analfabety?

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 20:53

@dziecko

Zaraz zostaniesz zaliczony do pisowskich trolli. Aż dziw, ze puścili twój komentarz.

Odpowiedz

dziecko

Czwartek, 17 maja 2018, 20:29

@prezes

Pisze się "rzyga", nawet po wypiciu litra /nie " litry"/ wódki.

Odpowiedz

prezes

Czwartek, 17 maja 2018, 19:28

Ale zwierzątka futerkowe pewnie broni bo są takie milusie i mięska nie je bo jak to zabijać zwierzątka. Dziecko natomiast to syf i zaraza. Sra, żyga i nie pozwala na spokojne wypicie litry wódki.

Odpowiedz

przysłowia polskie

Czwartek, 17 maja 2018, 18:27

@lut

Co??? Ja to przysłowie dedykowałem właśnie pisowskiemu trollowi :-)

Odpowiedz

columbo

Czwartek, 17 maja 2018, 18:20

Ale tu się zatroliło! Walka wyborcza w pełni ...

Odpowiedz

lut

Czwartek, 17 maja 2018, 18:14

Przyganiał kocił garnkowi. Jeżeli odpisujesz kobiecie ukrywającej się pod nickiem, to nie odpowiadaj jak mężczyźnie, czyli "jak byś wiedziała i przyszła.... nie potrafiłabyś..." No ale cóż wymagać od jakiegoś pisowskiego trolla.

Odpowiedz

Armani płakał jak zobaczył

Czwartek, 17 maja 2018, 17:39

Mąż też jest towarem eksportowym. Jako model.

Odpowiedz

przysłowia polskie

Czwartek, 17 maja 2018, 17:36

Przyganiał kocioł garnkowi.

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 17:09

@kat

Teraz postaraj się sformułować swoje głębokie myśli w jakimś cywilizowanym języku.

Odpowiedz

kat

Czwartek, 17 maja 2018, 16:45

do syna i to w seminarium rodzina oni raczej sa wykluczeni to tez jest problem jakiś, powinni tez brać udział wszyscy po równo

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 16:45

@typowe

Patrząc na to jak kalasz język polski, nie dziwię się, że nie znalazłeś informacji, których było wiele, na temat wizyty Szydło w Tarnowie. Więc nawet jakbyś wiedział i przyszedł, to na pewno nie potrafiłbyś sformułować pytania w sposób zrozumiały dla ludzi.

Odpowiedz

typowe

Czwartek, 17 maja 2018, 16:30

dlaczego nie trąbili o tym spotkaniu na prawo i lewo ? z obawy przed ludźmi którzy by przyszli z niewygodnymi pytaniami ? chętnie bym przyszła i posłuchała co ma do powiedzenia w sprawie niepełnosprawnych, ich lekceważenia i traktowania jak zło konieczne. No ale grodzą się od ludzi wiec i tu nie było inaczej

Odpowiedz

Czwartek, 17 maja 2018, 15:41

@wystarczy nie kraść

Wystarczyło uważać na języku polskim.

Odpowiedz