|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Władze Nowego Sącza nie wykluczają budowy tymczasowego mostu

Tymczasowa przeprawa miałaby pomóc w rozładowaniu korków, jakie tworzą się po zamknięciu mostu Heleńskiego. Pomysł forsuje gmina Chełmiec. Most mógłby powstać w kilka tygodni i wybudowałoby go wojsko. Koszt wypożyczenia i montażu takiej konstrukcji szacuje się na około półtora miliona złotych.

Posłuchaj rozmowy Sławomira Wrony z Grzegorzem Mirkiem z Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu

Wyburzanie m0stu Heleńskiego. Fot. arch. Damian Radziak

Choć władze Nowego Sącza wielokrotnie przekonywały, że wszystkie alternatywy były sprawdzane, to jednak miasto raz jeszcze sprawdza szanse budowy tymczasowej przeprawy. "Miejski zarząd dróg wystąpił do Polskich Wód o podanie warunków, jakie należy spełnić przy lokalizacji przeprawy w tym rejonie. Nie mamy jeszcze odpowiedzi" – przyznaje Grzegorz Mirek dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Do tej pory mieszkańcy os. Helena oraz Chełmca, którzy próbują dostać się do Nowego Sącza mogą wybierać specjalny pociąg. Udogodnienie w codziennych podróżach do pracy i szkoły zyskali również mieszkańcy południa regionu. Od 21 maja uruchomiono drugą linię szynobusu między Nowym a Starym Sączem. Będą kursować tam 32 pociągi. Od 10 czerwca, po zakończeniu koniecznych remontów, szynobus dojedzie również do Rytra. 

Ulica Węgierska w Nowym Sączu i obwodnica Starego Sącza toną w korkach. Głównym celem uruchomienia połączeń pomiędzy miastami jest odciążenie od ruchu właśnie tych dwóch tras. Drogi od momentu zamknięcia mostu Heleńskiego stanowią jeden z dwóch objazdów, z którego codziennie korzystają tysiące kierowców.

 

 

(RK, Bartosz Niemiec, Sławomir Wrona/ew)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Wódy Pylskie

Sobota, 26 maja 2018, 07:11

"Miejski zarząd dróg wystąpił do Polskich Wód o podanie warunków, jakie należy spełnić przy lokalizacji przeprawy w tym rejonie. Nie mamy jeszcze odpowiedzi" – przyznaje Grzegorz Mirek dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. Szkoda tylko,że Pan Grzegorz Mirek nie przyznaje, KIEDY wystąpił do Polskich Wód o te kwity. Otóż wystąpił przed chwilą. Bo się ktoś obudził po niewczasie.

Odpowiedz

ha ha

Środa, 23 maja 2018, 06:46

I wszyscy się uginają pod naciskiem niedoszłego burmistrza Stawiarskiego. Zamiast wydłużyć pociągi do Limanowej - tylko trzeba się dogadać z marszałkiem województwa, ale to niestety inna opcja polityczna.

Odpowiedz

der

Wtorek, 22 maja 2018, 21:01

Jeśli zarząd miasta nie przewidział problemów związanych z remontem mostu , a teraz dopiero jest skłonny wybudować most zastępczy to znaczy, że zarząd ten nie nadaje się do zarządzania miastem.

Odpowiedz

kns

Wtorek, 22 maja 2018, 17:02

Fajne te 2 nowe mosty i obwod po zachodzie dobrze sie jedzie tak poza szczytem.

Odpowiedz