"Ze względu na charakter świadczeń z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, które mają być wykonywane w mobilnym laboratorium w Nowym Sączu, rozpoczęcie działalności możliwe jest po uzyskaniu wpisu do Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych oraz do wykazu laboratoriów COVID dla potrzeb ministra zdrowia i po spełnieniu wymogów opracowanych przez Ministerstwo Zdrowia. W przypadku świadczeń finansowanych ze środków publicznych konieczne jest ponadto zawarcie umowy na udzielanie świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dodatkowo musi zostać ustalony harmonogram przeszkolenia lokalnej grupy diagnostów, techników laboratoryjnych oraz pracowników administracji. Zebranie wszystkich zgód powinno się zakończyć do końca tygodnia" – wyjaśniła Gil.

W mobilnym laboratorium w Nowym Sączu będzie pracować około 30 osób. Będą to diagności i technicy laboratoryjni oraz personel pomocniczy mający uprawnienia do wykonywania czynności diagnostyki laboratoryjnej, a także pracownicy administracyjni.

Punkt będzie służył przede wszystkim mieszkańcom Nowego Sącza, ale również będzie prowadził badania dla szpitali całej Sądecczyzny i Podhala. Ma pozostać przy szpitalu im. Śniadeckiego tak długo, jak będzie potrzebny.

 

(PAP/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.