|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Władze Nowego Sącza porozumiały się z Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie nowej drogi

Jest formalne porozumienie między władzami Nowego Sącza, a Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie budowy nowej drogi w ramach której ma powstać trzeci most na Dunajcu w mieście. Samorządy ustaliły, że inwestorem będzie wyłącznie Urząd Marszałkowski. - To najlepsze rozwiązanie, bo tylko my możemy się starć o dotację rządową na tę inwestycje – tłumaczy Marta Maj, dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg.

Posłuchaj co mówi miejski radny Leszek Zegzda

fot. P. Topolski

- Możemy się ubiegać o środki z "Mostów plus", bo pieniądze są niezbędne, by realizować inwestycję i dokumentację. Nie ma pieniędzy na dokumentację, były tylko środki na koncepcję - mówi Maj.

Projekt porozumienia wzbudził jednak poruszenie, ponieważ prezydent Ludomir Handzel wskazał w nim tylko jeden z trzech wariantów przebiegu drogi - zdaniem Sądeckiej Izby Gospodarczej niekorzystny z punktu widzenia rozwoju gospodarczego miasta. Ponadto przedsiębiorcy uznali, że wybrano go tylko dlatego, by droga przebiegała jak najdalej domu obecnej dyrektor wydziału inwestycji. W piśmie wysłanym przez SIG do mediów możemy m.in. przeczytać: "... trudno nam zrozumieć, że przy podejmowaniu tej decyzji nie bierze się pod uwagę interesu ponad 100 tysięcy mieszkańców regionu, a uwzględniane są protesty 3 lokalnych mieszkańców, w tym obecnego dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, zwłaszcza, że uzgodniony 2 lata temu, przebieg drogi przewidywał jej odległość od najbliższych zabudowań na ok. 30 metrów".

Podczas sesji na wniosek władz województwa wniesiono jednak poprawkę do porozumienia, że dokładny przebieg drogi zostanie wybrany z przygotowanych kliku koncepcji i dopiero po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. 

 

Bartosz Niemiec/łk

 

47%
53%