|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rozpoczęły się najbardziej efektowne prace przy budowie mostu Heleńskiego. ZDJĘCIA

Przyglądali się wyburzaniu starej przeprawy - teraz obserwują jak w jej miejsce powstaje nowa. Część mieszkańców Nowego Sącza niemal codziennie przychodzi na wzgórze zamkowe, by zobaczyć jak postępują prace przy budowie długo oczekiwanego mostu Heleńskiego. Aktualnie można podziwiać najbardziej widowiskową część robót, czyli montowanie stalowych łuków przeprawy.

Posłuchaj materiału Joanny Porębskiej

Fot. Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu

"Od strony osiedla Helena stalowe giganty są już na swoim miejscu. Od strony zamku montaż dopiero się rozpocznie. To tutaj można zobaczyć efekty prac - mówi Radiu Kraków Grzegorz Mirek, dyrektor Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

A obserwatorów nie brakuje. Sądeczanie chętnie przychodzą na zamkowe wzgórze, by popatrzeć na kolejne etapy budowy tej jakże ważnej dla Nowego Sącza przeprawy. "Ja tu jestem nawet i 6 razy, bo wychodzę na spacer z psem. Mogliby trochę dłużej pracować, bo w piątki o godz. 15 już nikogo tu nie ma. Ale i tak zgrabnie im to idzie. To ważna dla nas inwestycja, historyczne miejsce" - przyznaje jeden z mieszkańców. Inny dodaje, że robi zdjęcia kolejnym etapom prac. "Nic szczególnego. Pokażemy kiedyś wnukom. Najbardziej czekam na postawienie tych łuków" - mówi naszej reporterce.

Fot. Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu

Montaż stalowych łuków będzie najbardziej spektakularną częścią prac. "Teraz troszkę roboty utrudnia nam silny wiatr, musimy robić przerwy" - tłumaczy Grzegorz Mirek. 

Most heleński ma być gotowy do końca roku. Sporo jednak zależy od warunków pogodowych.

Fot. Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu

 

 

(Joanna Porębska/ew)

100%
0%