|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ośmiu wykonawców chce zaprojektować obwodnicę Chełmca

Ośmiu wykonawców zgłosiło swoje oferty do przetargu na projekt obwodnicy w Chełmcu (Małopolskie) w ciągu drogi krajowej nr 28, biegnącej z Pogórza Śląskiego do granicy z Ukrainą w Medyce.

źródło: GDDKiA

Obwodnicę trzeba nie tylko zaprojektować, ale należy też uzyskać decyzje administracyjne i sprawować nadzór autorski podczas budowy. „Rozpoczęło się analizowanie ofert” – powiedziała w środę PAP Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Pomiędzy najniższą zaproponowaną ceną prawie 1,3 mln zł za wykonanie zadania, którą zaproponowała firma Autostrada II z Katowic, a najwyższą ponad 3 mln zł zaproponowaną przez Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt z Warszawy jest ponad dwukrotna różnica. Sześć firm z ośmiu złożyło oferty, które cenowo mieszczą się w limicie wyznaczonym na zadanie przez GDDKiA.

Oprócz projektu budowalnego oraz niezbędnych opinii i zezwoleń, wyłoniony w drodze przetargu wykonawca będzie musiał przygotować m.in. opracowania geodezyjno-kartograficzne; komplet materiałów niezbędnych do uregulowania stanu prawnego nieruchomości; opracowania środowiskowe, geologiczne i hydrogeologiczne; kosztorysy.

Wykonawca będzie miał 20 miesięcy na wykonanie dokumentacji projektowej i opracowań towarzyszących, wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji administracyjnych. Po tym czasie GDDKiA ogłosi przetarg na budowę obwodnicy – wówczas projektant będzie miał ok. siedem miesięcy na udzielenie odpowiedzi na zapytania firm zainteresowanych realizacją budowy. „Siedem miesięcy to termin orientacyjny” – podkreśliła Mikrut. Następnie projektodawca ma mieć 18 miesięcy na pełnienie nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi.

Obwodnica Chełmca będzie fragmentem DK28 na odcinku Zator-Nowy Sącz–Przemyśl–granica państwa i jednocześnie częścią północnego obejścia Nowego Sącza, o długości ok. 1,4 km.

Początek inwestycji będzie na wlocie istniejącego ronda na DK28 (ul. Limanowska w Chełmcu), koniec - przy istniejącym rondzie na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu, które stanowi z kolei początek północnej obwodnicy Nowego Sącza.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

100%
0%