|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nowy Sącz: zakończyła się kolejna edycja Karpaty Offer

Dużo muzyki, filmy plenerowe, karpacka biesiada i propozycje dla najmłodszych. W Nowym Sączu odbyła się kolejna edycja festiwalu Karpaty Offer. W czasie tej imprezy sztuka prezentowana jest na ulicach, skwerach i miejskich plantach.

Posłuchaj, co mówi Małgorzata Broda, dyrektor Instytutu Europa Karpat w Nowym Sączu

Fot. Damian Radziak

"W propozycjach dominuje jednak kultura wywodząca się z Karpat. To święto karpackiej wyobraźni, która mam nadzieję, od razu kojarzy się z kulturą tradycyjną. Choć może się wydawać, że tej kultury jest tam mało, jednak artyści, którzy tu występują albo pochodzą z Karpat, albo nawiązują do nich w swojej twórczości" – podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków Małgorzata Broda, dyrektor Instytutu Europa Karpat w Nowym Sączu.

Na rozpoczęcie festiwalu na sądeckim rynku usłyszeliśmy muzykę Karpat. W specjalnym widowisku wystąpiła Justyna Steczkowska. Piątkowy koncert rozpoczął się o godz. 20. Natomiast o 21.30 w sądeckim Sokole wystartowała pierwsza odsłona karpackiego przeglądu filmowego. 

Artyści, którzy zaprezentują swoją sztukę w Nowym Sączu, pochodzić będą przede wszystkim z Polski (m.in. kapela Anny Wójciak, Kwartet Galicyjski), ale i nie zabraknie gości z Czech (Vosa Theatre) i Ukrainy (Lemko Bluegrass Band). Organizatorem wydarzenia, współfinansowanego przez Unię Europejską, jest nowosądecki Instytutu Europa Karpat.

 

 

 

(Marta Jodłowska/ew)

posłuchaj publiczności

Każdy kto przechodził w sobotę ulicą Jagiellońska w Nowym Sączu mógł poczuć się jak prawdziwy meloman. W ramach trwającego w mieście Festiwalu Karpaty OFFer w sobotę artyści wyszli na ulicę. Na Plantach wystąpiła Grupa Teatralna Lalkarze, a na deptaku Kwartet Galicyjski...

W sobote wieczorem można było zobaczyć musical Baśń o Muszynie, a na koniec wystąpi Teatr VOSA z Czech.

 

 

 W niedzielę festiwal przeniósł się do Miasteczka Galicyjskiego, gdzie  występowały kapele folkowe z Polski i Ukrainy.  

Bartosz Niemiec/bp

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0