|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nowy Sącz. W foliowym worku wyrzuciła szczenię do śmietnika

Dzięki zaangażowaniu kilku osób i wielu sądeckich policjantów zatrzymano kobietę, która wyrzuciła szczenię do kontenera na śmieci, wcześniej wkładając je do foliowego worka. Tego dnia temperatura spadła do 20 stopni poniżej zera, dlatego zwierzęciu groziła pewna śmierć. Życie psa uratowała przechodząca obok kontenera kobieta.

Fot. mat. prasowe policji

W czwartek, 1 marca około godziny 21.00, kobieta, która przechodziła obok jednego z bloków usłyszała jakieś popiskiwanie dobiegające z kontenera na śmieci. Gdy wraz z sąsiadem otworzyła pojemnik, wśród innych śmieci znalazła foliową reklamówkę, a w niej dwa foliowe worki. Jak się okazało, w jednym z nich był maleńki szczeniak. Natychmiast wzięła go pod opiekę do domu, a następnego dnia skontaktowała się z weterynarzem oraz sądeckim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Wspólnie znaleźli kobietę, która zgodziła się, by jej karmiąca suczka, została matką zastępczą szczenięcia.

Oficjalne zawiadomienie w tej sprawie w sądeckiej komendzie złożono w poniedziałek, 5 marca. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, m.in. kobiety, która odnalazła szczenię, pani inspektor z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, lekarza weterynarii oraz sądeckich policjantów ustalono potencjalną sprawczynię tego czynu.

Kobieta, choć wszystkiego się wyparła, zebrane dowody były na tyle mocne, by postawić jej zarzuty. Sądeczanka odpowie za usiłowanie uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem za grozi do 3 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec kobiety środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Fot. mat. prasowe policji

 

(RK, mat. prasowe policji/ew)

85%
15%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

dziki kraj, dzikie obyczaje

Piątek, 9 marca 2018, 11:00

Powinno się zasądzać bezwzględną karę więzienia. Może to odstraszy tych bandziorów. Nie ma dnia bez informacji o okrucieństwo wobec zwierząt. Jak nie takie bezmózgi jak ta baba, to myśliwi. Katolicki kraj.

Odpowiedz