Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska sądeckiego Urzędu Miasta Grzegorz Tabasz poinformował jedynie, że jest to efekt rozmów i dobrej współpracy z producentem, pośrednikami i właścicielami trzech składów, w których błękitny węgiel w Nowym Sączu jest sprzedawany. Podkreślono jednak, że jest to rozwiązanie, które już pozwala kupować ekologiczne paliwo w promocyjnej cenie, ale miasto nie wycofuje się z walki o przywrócenie systemu dopłat.

Na decyzję RIO Nowy Sącz złożył skargę w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Nie wiadomo jednak kiedy zapadnie wyrok. Raczej nie należy się tego spodziewać jeszcze przed końcem sezonu grzewczego. Jeśli jednak rozstrzygnięcie zapadnie i będzie korzystne dla władz miasta, wówczas dopłaty z budżetu zostaną przywrócone.

Jakikolwiek będzie finał całej sprawy, sądeczanie mają mieć zapewniony dostęp do błękitnego węgla właśnie w cenie 1260 zł za tonę.

Błękitny węgiel to przerobiony w skomplikowanym procesie węgiel tradycyjny, który jest bardziej kaloryczny, a w trakcie spalania wydziela nawet do 90 procent mniej dymu i szkodliwych substancji.

Przypominamy: Nowy Sącz nie poddaje się ws. dopłat do błękitnego węgla


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Sławomir Wrona/ko)