|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krynica czeka na gości. Na ich powitanie spadł śnieg

Śnieg przywitał pierwszych gości, którzy przyjechali do Krynicy na ferie. Jeszcze wczoraj w uzdrowisku białego puchu było jak na lekarstwo, a dziś spadło go już kilka centymetrów. To ucieszyło najmłodszych turystów z Mazowsza, którzy rozpoczęli zimowy odpoczynek od szkoły.

Fot. Damian Radziak

Jaworzyna Krynicka może się pochwalić 60 centymetrową warstwą śniegu, ale tylko na głównej trasie. Na pozostałych jest go nieco mniej, a niektóre nartostrady są jeszcze zamknięte. Jeśli pogoda się utrzyma, to powinny zostać otwarte w ciągu najbliższych dni. Na pozostałych stacjach m.in. w Tyliczu, Wierchomli i w Rytrze na stokach jest około 40 centymetrów białego puchu.

 

 

Właściciele hotelów, pensjonatów i stoków narciarskich mają nadzieję, że zimowa aura utrzyma się jak najdłużej. Wielu turystów w obawie przed brakiem śniegu nie zdecydowało się na przyjazd do uzdrowiska. Dlatego w Krynicy wciąż jest sporo wolnych miejsc noclegowych. Na brak rezerwacji nie mogą narzekać jednie właściciele ośrodków o najwyższym standardzie, które oferują swoim gościom wiele innych atrakcji m.in. zabawy karnawałowe, czy wizyty SPA.

posłuchaj ratownika GOPR Romana Gurgula

Dziś dopiero pierwszy dzień ferii, a ratownicy krynickiej grupy GOPR zanotowali już większą ilość interwencji na sądeckich stokach. Do tej pory wyjeżdżali do maksymalnie 10 wypadków dziennie.

- Dziś pomagaliśmy poszkodowanym już kilkanaście razy – mówi ratownik Roman Gurgul - przeważają urazy stawu kolanowego, przedramion, barków, nadgarstków. Obsługujemy 5 stacji narciarskich.

Ratownicy górscy apelują o bezpieczną jazdę na nartach. GOPRowcy przypominają, że do wypadków najczęściej dochodzi przez brawurową jazdę. Podczas zabawy na stokach nie powinno zabraknąć rozsądku, dobrego sprzętu, a dzieci do 16 roku życia obowiązkowo muszą mieć na głowie kask – podkreśla Roman Gurgul, ratownik z krynickiej grupy GOPR.

Ratownicy zalecają jazdę na nartach w kaskach także osobom dorosłym. Apelują również do osób pełnoletnich, aby po stokach nie jeździły pod wpływem alkoholu.

Dziś ratownicy GOPR pomagali również turyście, który na szlaku prowadzącym na Jaworzynę Krynicką doznał urazu kolana. Na najwyżej położonych trasach jest śnieg, ale w wielu miejscach trzeba uważać na lód.

 

 

 

Bartosz Niemiec/bp

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

antyradio

Sobota, 13 stycznia 2018, 14:37

ile, 2cm śniegu?

Odpowiedz