|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kandydaci na sądeckich radnych o wyzwaniach w nowej kadencji

Walka o czyste powietrze będzie jednym z głównych wyzwań, z jakimi mierzyć się będą władze Nowego Sącza. Zgadzają się co do tego kandydaci na radnych, Elżbieta Jurowicz z PiS i Grzegorz Fecko z PO. Różni ich jednak ocena skuteczności programów, które już są realizowane. Zdaniem Grzegorza Fecki wymiana pieców zatrzyma się bo brakuje funduszy w rządowych programach. Elżbieta Jurowicz uspokaja, że to dopiero początek działań.

Posłuchaj

Fot. S. Wrona

- Nie ma pieniędzy, połowa mieszkańców nie załapała się do programów – twierdzi G. Fecko.

- Program rządowy jest rozpisany na dziesięć lat i on się dopiero zaczyna – odpowiada B. Jurowicz.

Radni zgadzają się, że w przyszłej kadencji nadal trzeba się będzie zajmować infrastrukturą. W peryferyjnych dzielnicach Nowego Sącza są ciągle ulice pozbawione chodnika a nawet twardej nawierzchni.

Zdaniem kandydatki PiS, w przyszłej kadencji dobre relacje z rządem mogą być dla rozwoju Nowego Sącza. Jak twierdzi B. Jurowicz zwycięstwo kandydata PiS w wyborach prezydenckich ułatwi starania o pieniądze na ważne inwestycje.

- Jeżeli ja znam kolegę Grzegorza bardzo dobrze, czy innego kolegę i potrzebują coś szybko załatwić, i tą samą sprawę chce załatwić pięćdziesiąt innych osób, to jak wykonam telefon do Grzegorza, to komu kolega Grzegorz pomoże? - tłumaczy B. Jurowicz  

Grzegorz Fecko nie zgadza się z tą opinią. Jego zdaniem o finansowaniu powinna decydować ocena projektu a nie to, kto go zgłasza.

 

Sławomir Wrona/jgk

67%
33%