|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ferie na Sądecczyźnie zapowiadają się fantastycznie. Śniegu nie zabraknie

Idealne warunki na stokach narciarskich, koncerty gwiazd w Pijalni Głównej, pokazy taneczne na deptaku. To wszystko czeka na turystów podczas ferii zimowych w Krynicy. W niektórych hotelach już zaczyna brakować miejsc noclegowych.

posłuchaj Daniela Lisaka

fot: Damian Radziak

Zazwyczaj mieszkańcy Małopolski z dozą niepewności rezerwowali noclegi podczas ferii, ale od zeszłotygodniowych opadów śniegu, w hotelach urywają się telefony – mówi Daniel Lisak, z Krynickiej Orgnizacji Turystycznej:

- Wszyscy, którzy wieszali psy na polskich górach i mówili, że trzeba jeździć w Alpy, muszą zmienić zdanie. Możemy do końca lutego gwarantować fantastyczne warunki w stacjach narciarskich. -

Dzieci, które podczas ferii pozostaną w Nowym Sączu, nie powinny narzekać na nudę. Bogatą ofertę spędzania wolnego czasu tradycyjnie przygotowały Miejski Ośrodek Kultury, Pałac Młodzieży, Biblioteka Publiczna, czy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Wszystko to w ramach corocznej akcji Bezpieczne Ferie – mówi Agnieszka Małecka, z sądeckiego magistratu - warto wziąć w niej udział, bo to sposób na uczestniczenie w ciekawych wydarzeniach i imprezach. Chodzi nam o to, by żadne dziecko mieszkające w Nowym Sączu nie nudziło się podczas ferii. Przewidzieliśmy zajęcia sportowe, artystyczne - każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapisy na bezpłatne zajęcia już ruszyły. Zgłoszenia przyjmowane są w zarządach osiedli i hali sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu.

Na stokach narciarskich w Beskidzie Sądeckim jest już ponad sto centymetrów śniegu.

 

Bartosz Niemiec/bp

100%
0%