|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Duże inwestycje turystyczne wokół Mogielicy

Najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów. Wokół Mogielicy powstaną 24 kilometry tras rowerowych i pieszych szlaków, a 16 kilometrów istniejących ścieżek zostanie odnowionych. W najbardziej widokowych miejscach pojawią się ławki i altany do wypoczynku.

posłuchaj, co mówi Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego

Widok z Mogielicy. Fot. Kuba Wierzchowski

- Beskid Wyspowy jest najmniej odkrytym przez turystów regionem w Małopolsce i chcemy to zmienić – podkreśla Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego – To jedno z piękniejszych miejsc, bardzo zadbane przez ludzi, wszędzie chodniczki, czysto, schludnie. Fajne miejsce do wypoczynku i życia. Warto je promować, pokazywać, warto tu przyjechać i odpocząć od bieganiny, szczególnie w dużych miastach, gdzie wszyscy zakrętu chwycić nie mogą. Tu można złapać oddech.

W planach jest także budowa parkingów dla samochodów i punktów informacji turystycznej. Stworzona zostanie również aplikacja na telefony, dzięki której turyści nie zabłądzą na szlakach. Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostaną natomiast audio przewodniki. Powiat limanowski otrzymał dziś na ten cel ponad trzy i pół miliona złotych z funduszy unijnych.

W latach poprzednich na Mogielicy wybudowano wieżę widokową i urządzono ponad trzydzieści kilometrów tras. Latem służą jako szlaki piesze i rowerowe, a zimą zamieniają się w ścieżki narciarstwa biegowego. W dwóch miejscach wybudowano także wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i rowerów. Do dyspozycji turystów jest kilkaset sztuk sprzętu sportowego.

 

 

Bartosz Niemiec/wm

77%
23%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Piotr Filek

Czwartek, 17 stycznia 2019, 10:31

Poważnie? Małopolska jest już tak "zagospodarowana", zabudowana i "uatrakcyjniona" dla turystów, że nie ma się gdzie ruszyć z miasta, żeby nie trafić na bezsensowną zabudowę wszystkiego, zaasfaltowane (tzw. eleganckie chodniczki) ścieżki w lasach i wszechobecne niszczenie przyrody!!!

Odpowiedz

Piotr Filek

Czwartek, 17 stycznia 2019, 10:31

Poważnie? Małopolska jest już tak "zagospodarowana", zabudowana i "uatrakcyjniona" dla turystów, że nie ma się gdzie ruszyć z miasta, żeby nie trafić na bezsensowną zabudowę wszystkiego, zaasfaltowane (tzw. eleganckie chodniczki) ścieżki w lasach i wszechobecne niszczenie przyrody!!! Jakoś nie dziwi, że zwierzęta pozbawione swoich domów coraz częściej wchodzą między ludzi... A z prawdziwym problemem, jakim są motocykliści, quadowcy i inni zmotoryzowani w lasach i górach jakoś nikt porządku nie zrobi, żeby uatrakcyjnić turystycznie polskie góry. Zupełnie serio - żeby odpocząć jeżdżę na Słowację, choć mi szkoda wydawać kasę poza granicami. Ale nie da się inaczej, bo tu nie można odpocząć. Słowacy (podobna gęstość zaludnienia) potrafią zadbać o swoje piękne krajobrazy i tam warto się wybrać bez strachu, że jakiś mój ulubiony lasek/szczyt/ścieżkę nagle zaasfaltują! Apeluję o rozwagę pana Wojewodę, który kiedyś w mailu mnie zapewnił, że jest przeciwny takim inwestycjom, bo już jest ich w Małopolsce za dużo i że będzie się starał chronić przyrodę naszego regionu!!!

Odpowiedz

Turystka

Środa, 14 lutego 2018, 18:19

Inwestycje turystyczne. To brzmi groźnie. Nie można wszystkiego zagospodarowywać. Dużo betonu, śmieci, hałasu. Straszne!!!

Odpowiedz

Środa, 14 lutego 2018, 12:17

Gdzie maja byc te parkingi? Obecnie nie ma ani jednego.

Odpowiedz