Jak poinformował sądecki urząd miasta, podobnie jak w poprzednim roku, mieszkańcy Nowego Sącza, którzy ukończyli 16 lat, mają możliwość zgłoszenia zadań ogólnomiejskich i dzielnicowych. Propozycje będzie można składać od 1 marca do 6 kwietnia 2018 r.

Zadania ogólnomiejskie mają mieć charakter wyłącznie nieinwestycyjny, a pula środków przeznaczonych na nie to 400 tys. zł.

Zadania dzielnicowe będą wybierać cztery dzielnice, w których skład wchodzi po sześć, siedem osiedli. Każda z dzielnic będzie dysponować kwotą po 400 tys. zł. Zadania dzielnicowe mogą być "projektami twardymi", czyli polegać na budowie, rozbudowie lub modernizacji elementów infrastruktury, albo "projektami miękkimi" - programami prospołecznymi, kulturalnymi, oświatowymi i sportowymi.

Głosowanie będzie ważne, jeśli udział w nim weźmie minimum 3 tys. osób. Głosować może każdy, kto w bieżącym roku kończy 16 lat i jest zameldowany w Nowym Sączu stałe lub czasowo. Podobnie jak w roku ubiegłym, głosy oddawać będzie można wyłącznie w formie elektronicznej.

Głosowanie rozpocznie się 2 czerwca i potrwa do 9 czerwca, a między 11 i 18 czerwca mieszkańcy Nowego Sącza poznają wyniki wybranych zadań publicznych, które trafią do realizacji w 2019 r. Szczegółowe informacje o budżecie obywatelskim są dostępne na stronach www.nowysacz.pl oraz www.bo.nowysacz.pl.

Budżet obywatelski jest realizowany w Nowym Sączu od 2015 r. W tym czasie w jego ramach zrealizowano szereg inwestycji, m.in. budowy placów zabaw, boisk sportowych, chodników, siłowni pod chmurką.

 

PAP/bp