|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sądzony w Czarnogórze Dawid Szydło prosi o pomoc ministra Ziobrę

„Moje prawo jako obywatela Rzeczypospolitej Polskiej i Wspólnoty Europejskiej do uczciwego i rzetelnego procesu, zostało złamane. (…) Zwracam się do Pana Ministra z prośbą o szczególne przyjrzenie się sprawie i osobiste zaangażowanie w mój przypadek” - napisał w liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, Dawid Szydło. Mieszkaniec Chełmka koło Oświęcimia we wtorek po raz kolejny stanął przed sądem w Czarnogórze. Jest oskarżony o celowe podpalenie lasu i sprowadzenia niebezpieczeństwa na zdrowie i życie ludzi. Do wypadku doszło w sierpniu ubiegłego roku. Mężczyźnie grozi do 4 lat więzienia. Termin kolejnej rozprawy odroczono do 5 kwietnia.

Zdjęcie z facebookowego profilu: "POMOC dla Dawida Szydło więzionego w Czarnogórze"

W kilkustronicowym liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, Dawid Szydło po raz pierwszy zdecydował się dokładnie opisać przebieg wypadku, zachowanie czarnogórskich służb oraz warunki, w jakich był przetrzymywany w tamtejszym areszcie.

Szydło twierdzi, że podczas pożaru lasu, który miał wywołać, akcji ratunkowej nie prowadziły wyspecjalizowane służby, ale cywile. Dodaje, że nikt nie przedstawił mu powodu zatrzymania, a w samej celi panowały skandaliczne warunki. Podczas trzech rozpraw, które odbywały się od października, brakowało tłumacza przysięgłego, a on sam nie rozumiał przebiegu procesu – czytamy w liście.

Oskarżony informuje, że „cały proces to farsa” i „zdany jest całkowicie na łaskę lub niełaskę” tamtejszego wymiaru sprawiedliwości, dlatego prosi ministra sprawiedliwości o osobiste zaangażowanie się w tę sprawę. 

Termin kolejnej rozprawy odroczono do 5 kwietnia. 

 

 

 

 

(Dominika Panek/ko)

27%
73%