|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kto zabił bociana? Policja w Chrzanowie zajęła się sprawą martwego ptaka znalezionego na polu

Martwego bociana na swoim polu znalazła jedna z mieszkanek wsi Brodła w powiecie chrzanowskim. Ciało ptaka z widoczną raną leżało w trawie.

Posłuchaj materiału Martyny Masztalerz

Fot. dzięki uprzejmości Pauliny Włoch

Jak mówi kobieta, która znalazła zwierzę, bocian jeszcze pół godziny wcześniej spacerował po polu."Wszystko wskazywało na to, że bocian jest zdrowy. A potem ptaka znaleziono przy terenach zabudowanych. Budzą się jakieś obawy. Tym bardziej, że nic nie było słychać" - wyjaśnia Radiu Kraków Paulina Włoch. 

Bociany w Alwerni mają swoje stałe miejsca i co roku do nich wracają. "Jeśli to było postrzelenie, to jest to sytuacja niedopuszczalna. Na to nie ma zgody. Zarówno ludzie jak i zwierzęta mają czuć się tu bezpiecznie. Natomiast na razie czekamy na ustalenia śledztwa" - komentuje burmistrz Alwerni Tomasz Siemek. 

Chrzanowska policja zajęła się sprawą. Według funkcjonariuszy możliwe są dwa scenariusze: postrzelenie z broni palnej lub walka o gniazdo z innym bocianem. "Obrażenia zwierzęcia wskazują, że albo w śmierci ptaka miał udział człowiek, albo że to nieszczęśliwy finał rywalizacji bocianów" - tłumaczy Katarzyna Dąbkowska z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Policja przekazała ciało ptaka do specjalistycznych oględzin i ostrzega: za zestrzelenie zwierzęcia, które jest pod ochroną, grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeśli sąd zakwalifikuje czyn jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, sprawca może trafić do więzienia nawet na trzy lata.

 

 

(Martyna Masztalerz/ew)

83%
17%