|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zwycięzca krakowskiego budżetu obywatelskiego. Jak zmienią się Bagry?

W Radiu Kraków przyglądamy się projektom, które wygrały w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zaczniemy od pierwszego miejsca, czyli krakowskich Bagrów, które zdobyły najwięcej głosów mieszkańców.

Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec

Fot. Dominika Baraniec

Dzikie wysypiska śmieci, niedbale koszona trawa i mały dostęp do plaży - tak teraz wygląda wschodnia część zalewu. Chodzi o teren przy kładce nad torami kolejowymi wzdłuż ulicy Bagrowej. Dzięki wygranej w budżecie obywatelskim plaża zyska nowe życie.

"Wszystkie działki, które są gminne, a których do tej pory nawet nie wykoszono wreszcie zostaną uporządkowane. Powstanie tu m.in. plaża, a wokół zamontowane zostaną ławki, nowe oświetlenie. Wreszcie dostępne będą też publiczne toalety" - mówi Radiu Kraków Jacek Bednarz z dzielnicy Podgórze.

Okolice Bagrów zostały już częściowo zrewitalizowane. Nie bez powodu nazywa się te tereny "małą Chorwacją". "Dlatego też pracy nie jest aż tak dużo. Mówimy o minimalnym zagospodarowaniu terenu, tu nie będzie wielkich rewolucji. Moim zdaniem to klucz do efektywności budżetu obywatelskiego. To znaczy - ludzie widzą efekty swojego głosu. Mieszkańcy wiedzą, że mogą z Bagrów korzystać i chcą takich terenów więcej w Krakowie" - dodaje Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Jak zapewnia Zarząd Zieleni Miejskiej - projekt nowej plaży będzie gotowy jeszcze w tym roku. Natomiast w przyszłym rozpoczną się prace remontowe tak, żeby w 2019 roku oficjalnie otworzyć plażę.

Fot. Dominika Baraniec

 

Zobacz także:  Mała Chorwacja w Krakowie, czyli zapraszamy na Bagry

 

 

(Dominika Baraniec/ew)

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0