|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Znowu sypią się mandaty za spalanie śmieci w Krakowie

Krakowska straż miejska znów prowadzi kontrole tego, co krakowianie wkładają do pieców i znów sypią się mandaty. Strażnicy podsumowali październik - pierwszy miesiąc sezonu grzewczego. Byli wzywani do 413 kontroli.

fot: RK

W tym sezonie grzewczym w teren ruszyło 29 strażników. Funkcjonariusze ujawnili już 7 przypadków spalania śmieci. Nałożyli 4 mandaty na kwotę 400 złotych. Jedna sprawa została skierowana do sądu. Dwie osoby pouczyli.

Śmieci to nie są jedyne wykryte wykroczenia. 19 osób nie miało certyfikatów, które potwierdzają jakość spalanego węgla. Przypomnijmy, że od ubiegłego roku obowiazuje uchwała, zgodnie z którą w Krakowie nie można używać paliw o niskiej jakości. Patrole sprawdzają w pierwszej kolejności, czy właściciel posiada odpowiedni certyfikat. Jeśli tak, a mimo tego węgiel budzi wątpliwości, pobierają jego próbkę do badania laboratoryjnego.
 

 

 

(Teresa Gut/ko)

76%
24%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 14

Krakus

Wtorek, 13 listopada 2018, 14:13

@M.

Wystarczy śledzic co pokazują czujniki w Wieliczce. I ciekawe kto popada w paranoję...

Odpowiedz

zdziwiony

Sobota, 10 listopada 2018, 21:26

kwota kar żałośnie mała, dzikich nie odstraszy, powinno być po kilka tysięcy na dzień dobry...

Odpowiedz

M.

Sobota, 10 listopada 2018, 08:32

W tytule jest, że podobno "sypią się mandaty" ale okazuje się ze dzielnych 29 strażników wykryło AŻ (!) 7 przypadków spalania śmieci i aż 4 przypadki zasłużyły na mandat. Jeśli 4 mandaty na 29 strażników można nazwać "sypaniem" to mamy sukces i nikt juz nie pali śmieciami w Krakowie.

Odpowiedz

M.

Sobota, 10 listopada 2018, 08:18

@Krakus

Aha, to może zakażemy palić w piecach w Wieliczce, bo była większa mgła? Dość paranoi - mgla to normalna rzecz, a smród i zadymienie to trzeba zmierzyć obiektywnie a nie na oko i odczucia.

Odpowiedz

M.

Sobota, 10 listopada 2018, 08:12

Pamietajcie, że Ci "truciciele recydywiści" którzy z premedytacją nie wymienili pieca to mogą być ludzie starsi lub gorzej sytuowani, których zwyczajnie nie stać na lepszy opał. W takiej sytuacji mandat 100zł jest OK i pozwoli przemyśleć czy warto było kupić niewiele tańszy ale gorszy węgiel. A jeśli któryś z Was ujadaczy czuje się otruty to proszę się sądzić - macie takie prawo.

Odpowiedz

rex

Piątek, 9 listopada 2018, 20:27

@zeno

Powinien a nie jest, większe oszczędności gdy ktoś pali śmieciami lub w starym piecu niż mandat. I dlatego jest jak jest.

Odpowiedz

Inka

Piątek, 9 listopada 2018, 18:02

@:P

Aleś błysnął....żenada

Odpowiedz

:P

Piątek, 9 listopada 2018, 17:23

Bo to było tych siedmiu wspaniałych i inteligentnych inaczej, którzy w Krakowie głosowali na PIS.

Odpowiedz

Piątek, 9 listopada 2018, 16:31

Kraków, Kraków duże miasto... po ostatnich wyborach słyszałem, ze to inteligencja:)

Odpowiedz

saki

Piątek, 9 listopada 2018, 16:25

A czy strażnicy wstąpią też do arcelor mittal?

Odpowiedz

zeno

Piątek, 9 listopada 2018, 16:09

koszt mandatu urywa d... tak tylko w PL. Mandat za trucie mieszkańców powinien wynosić od 10 000zł w górę. Jeden z drugim bezmózg by wtedy czuł presję, że go ostro po kieszeni za łajdactwo uderzą. Podobnej rangi kary dostaje kombinat za trucie od lat Krakowian. Koń by się uśmiał. Klekoty dieslowskie dokładają drugie tyle do tego pieca smogowego. Co piąty diesel dymi na czarno w kraku, nikt tego poważnie nie ściga, więc pełno złomowiska po krakowie jeździ i truje.

Odpowiedz

Krakus

Piątek, 9 listopada 2018, 13:52

@Mz

A ja mam zupełnie inne odczucie (nawet dzisiaj rano) wyjechałem z Krakowa, słońce się przebijało, wjechałem do Wieliczki, a tam smród, zadymienie i mgła.

Odpowiedz

Mz

Piątek, 9 listopada 2018, 13:29

Chyba nie wystarczająco wysokie te mandaty i nie wystarczająca liczba funkcjonariuszy, bo nad Krakowem codziennie wisi brunatny kapelusz. Jadąc od słonecznej Wieliczki, wjeżdża się w szara zawiesinę!

Odpowiedz

Krzychu

Piątek, 9 listopada 2018, 13:23

Mandaty tańsze niż węgiel.

Odpowiedz