|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zalew Kryspinów tonie w śmieciach. ZDJĘCIA

O sytuacji nad zalewem Kryspinów alarmują słuchacze Radia Kraków. Odkąd zrobiło się ciepło i rozpoczął się sezon, niestrzeżone plaże i trawniki wypełnione są śmieciami, które zostawiają po sobie mieszkańcy i turyści.

Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec

fot: Dominika Baraniec

Jak mówi pani Beata, która mieszka w pobliżu zalewu, problem rozpoczął się już w kwietniu, gdy zrobiło się ciepło. Teraz jest coraz gorzej. "Niestety kończy się to zwykle tak, że ci ludzie, którzy przyjeżdżają na tę niebiletowaną część zalewu, zostawiają ogromne hałdy śmieci. Trudno mówić już teraz o pojedynczych puszkach i opakowaniach po produktach spożywczych. To są hałdy śmieci. Ja tam jestem często. Biegam tam, wyprowadzam psy. Na początku sama podnosiłam śmieci, ale teraz potrzebowałabym do tego śmieciarki" - podkreśla.

Terenem zarządza i za niego odpowiada gmina Liszki. Choć reporterce Radia Kraków nie udało się osobiście porozmawiać z wójtem, pracownicy wydziału kształtowania środowiska - po naszej interwencji - wysłali ekipy sprzątające na miejsce. 

Dużo lepiej jest w samym Krakowie. Nad zalewem Bagry sytuacja jest podobna. "Apelowanie i zakazy nic nie dają. Tam, gdzie mamy wyznaczone kąpieliska i miejsca do grillowania, mieszkańcy nie do końca szanują teren. Śmieci się walają, są rozrzucane po terenie. Nie zawsze trafiają do śmietników" - mówi Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej. Bo to przede wszystko od nas zależy czy będziemy odpoczywać na plaży pełnej śmieci czy w otoczeniu zwierząt, piasku i wody.

 

 

(Dominika Baraniec/ko)

45%
55%