|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wojewoda podjął decyzję w sprawie budowy na osiedlu Kolorowym

Deweloper planował wybudować tam 9-kondygnacyjny budynek. Dostał na to pozwolenie w 2013 roku. Później pozwolenie na budowę zostało zawieszone przez prezydenta Krakowa. Inwestor odwołał się do wojewody. Jest już ostateczna decyzja w tej sprawie. Deweloper nie będzie mógł budować.

Fot. dzięki uprzejmości okolicznych mieszkańców

W uzasadnieniu decyzji urzędnicy piszą, że blok zasłaniałby okna sąsiednich budynków i nie docierałoby do nich światło słoneczne. 

 

 

 

(Teresa Gut/ko)

99%
1%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 9

Ewelina

Czwartek, 12 lipca 2018, 06:29

Oczywiście że w 2013 zasłaniał, ale wówczas Urzędnik wydający decyzję nie zauważył że oboknsoti 10&cio pietrowy blok.

Odpowiedz

W

Środa, 11 lipca 2018, 22:55

Na Rynku Głównym postawić pręgierz i każdego dewelopera przez niego przepuścić.

Odpowiedz

M.

Środa, 11 lipca 2018, 17:13

Panowie Urzędnicy zobaczcie wreszcie ile nowych blokowisk zasłania światło dotychczasowym mieszkańcom! Stop "deweloperce" !

Odpowiedz

Dionizy bis

Środa, 11 lipca 2018, 15:21

Zablokować inwestycje na Zabłociu i zrobić tak jak pisze P. Dionizy.

Odpowiedz

Dionizy

Środa, 11 lipca 2018, 14:57

odszkodowanie w formie zadośćuczynienia mieszkańcom sąsiednich bloków - za kilkuletnią stratę nerwów - winien zapłacić URZĘDAS wydający korzystną dla dewelopera decyzję w 2013 roku... Nie trudno go ustalić; jego podpis figuruje pod w/w decyzją...

Odpowiedz

Dionizy

Środa, 11 lipca 2018, 14:39

Najwidoczniej kończy się era "przyjaciela deweloperów"... To jasny sygnał KTO będzie przegranym w jesiennych wyborach prezydenckich w mieście cudów nad Wisłą :)

Odpowiedz

sunflower

Środa, 11 lipca 2018, 14:11

Niemożliwe...cud nad Wisłą,deweloper przegrał z mieszkańcami.Najważniejsze, że na Avii do wszystkich dociera światło słoneczne.

Odpowiedz

Środa, 11 lipca 2018, 14:11

w2013 nie zasłaniał a w 2018 zasłania DEWELOPER ODDA SPRAWE DO SĄDU A ODSZKODOWANIE ZAPŁACI PODATNIK

Odpowiedz

Maciej

Środa, 11 lipca 2018, 11:08

Bardzo dobra wiadomość dnia! Radio Kraków powinno się zainteresować Dębnikami, bo urzędniki betoniarza znowu coś majstrują przy miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru Dębniki II. Chcą na wniosek PRYWATNEGO INWESTORA (czyt.: dewelopera) coś po dopuszczać, przerobić dawne przedszkole im. Obrońców Gdańskich (do którego chodziłem w latach 70-tych) na bloki!

Odpowiedz