|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Weekend z Jarmarkiem Świętojańskim w Krakowie

Na Bulwarze Czerwieńskim rozpoczęła się największa edukacyjna impreza historyczna w Krakowie: Jarmark Świętojański. Pod samym Wawelem spotkają się renesansowi tancerze, czeladnicy i żacy, swój kunszt zaprezentują sokolnicy i muzycy, najmłodsi zdobędą patenty, a wszyscy przeniesiemy się… do XVI-wiecznego miasta!

posłuchaj uczestników jarmarku

Fot. arch. M. Lasyk

Radio Kraków na Jarmarku Świętojańskim w Krakowie - słuchaj w sobotę po godz. 11 specjalnego wydania audycji Przystanek Kulinarny!

Tegoroczna edycja poświęcona jest miastu i jego mieszkańcom: krakowianie zobaczą, jak pracowali, jak się bawili i jak… zakłócali porządek ich przodkowie. Niesfornymi jarmarcznikami zajmą się kat i inkwizytor, a porządku pilnować będą patrole straży miejskiej i grodzkiej, w każdej chwili gotowe do zaprezentowania swojej bojowej sprawności. Rzemieślnicy zaproszą chętnych na pokazy w swoich warsztatach, a żądni wiedzy żacy trafią do kolegiów i lektoriów.

W planach są też pokazy chorągwiarzy, halabardników i muszkieterów, teatr ognia, spektakle komedii dell'arte i pokazy renesansowej mody. 

ZOBACZ PROGRAM

Organizatorzy zapraszają w szczególności rodziców z dziećmi. Przygotowana będzie specjalna „Strefa rodzica”. Maluchy i ich rodzice będą mogli odpocząć w specjalnej zaaranżowanej przestrzeni. Będzie w niej można nakarmić dziecko, zachęcić je do zabawy drewnianymi zabawkami, odetchnąć od jarmarcznego gwaru. W strefie znajdzie się także parawan i przewijak.

 

 

 

 

(RK, krakow.pl/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%