|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W tym roku druga edycja „Pikników krakowskich” w miejskich parkach

Przez trzy letnie miesiące mieszkańcy Krakowa będą mogli spotykać się w parkach, aby wspólnie piknikować, ćwiczyć, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Akcja pod hasłem "Pikniki krakowskie" ma zachęcać do korzystania z miejskich terenów zielonych.

Wydarzenie organizowane jest po raz drugi przez Zarząd Zieleni Miejskiej i Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF). Podczas tegorocznej edycji spotkania w krakowskich parkach odbędą się w każdą sobotę i niedzielę czerwca, lipca i sierpnia, a wspólne piknikowanie zakończy się 1 września piknikiem w stylu retro.

Lokalizacja pikników będzie się zmieniać: w czerwcu zaplanowano spotkania w 10 różnych parkach w kilku dzielnicach. Natomiast w każdą sobotę lipca i sierpnia pikniki odbędą się w parku Bednarskiego, a w niedziele w Parku Krakowskim. Zaplanowano także pikniki tematyczne, które zostaną poświęcone zwyczajom, kulturze i kulinariom naszych sąsiadów - Ukrainy i Niemiec.

„Celem Pikników krakowskich jest popularyzowanie idei wspólnoty lokalnej, propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz zdrowego stylu życia. Piknik współtworzą wystawcy z dobrym jedzeniem – tak urozmaiconym, aby na miejscu można było zjeść zarówno śniadanie, jak i obiad. Pozostały czas możemy przeznaczyć na relaks, sport, rekreację i kulturę” - zaznaczyła Aleksandra Bałda z KBF.

U piknikowych wystawców i w foodtruckach będzie można zaopatrzyć się w lokalne produkty i degustować autorskie potrawy. Zaplanowano też warsztaty kulinarne oraz pokazy szefów kuchni i blogerów.

W cieniu drzew, niezależnie od wieku i kondycji, będzie można poćwiczyć. Wśród atrakcji sportowych dla dzieci i dorosłych są piłka nożna, badminton, joga, gimnastyka dla ciężarnych, wspinaczka. Wieczorami odbędą się potańcówki z muzyką na żywo i seanse kina plenerowego na trawie.

 

PAP/jgk

 

100%
0%