|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W środę darmowa komunikacja miejska i kolejowa dla kierowców w Krakowie

121 osób skorzystało z bezpłatnej smogowej komunikacji koleją aglomeracyjną. To pierwszy dzień, kiedy Małopolanie mogą na podstawie dowodu rejestracyjnego podróżować także pociągami... Niestety - nie do każdego dotarła ta informacja - bo zaznaczmy, że dziennie pociągami kolei małopolskich podróżuje kilkanaście tysięcy ludzi.

Fot. arch. Marka Lasyka

Przewoźnicy zaznaczają, że to dopiero pierwszy dzień bezpłatnych przejazdów. I wymieniają - że 101 pasażerów przejechało rano Kolejami Małopolskimi, głównie na trasie z Wieliczki do Krakowa. 20 osób bezpłatnie do pracy podróżowało Przewozami Regionalnymi. Jak powiedziała Radiu Kraków Sylwia Penc z małopolskich Przewozów Regionalnych, byli to głównie ci, którzy jechali ze Skawiny do Krakowa oraz ze stolicy Małopolski do skawińskiego biznes parku.

 


 

Ze względu na prognozę przekroczenia 7 marca 2018 r. poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w dniu 7 marca 2018 roku od godz. 00.00 do godz. 24.00 dla pasażerów z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego. Za darmo będzie można jeździć także pociągami w aglomeracji krakowskiej.

Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących, do których kursuje komunikacja MPK, a które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. 

Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby posiadające dowód rejestracyjny wydany na samochód osobowy, bez względu na miejsce jego wydania. Z bezpłatnego przejazdu może korzystać osoba okazująca dowód rejestracyjny (pojazd może być także zarejestrowany na firmę) wraz z osobami towarzyszącymi – maksymalnie w liczbie zgodnej z wpisem określającym liczbę miejsc siedzących w samochodzie.

Za darmo kierowcy będą mogli pojechać także pociągami Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej do Skawiny, Wieliczki, Zabierzowa, Zastowa i krakowskiej Olszanicy.

 

źródło: Kraków.pl

Przeczytaj także: Rząd przyjął projekt o jakości paliw stałych; nowe przepisy mają pomóc w walce ze smogiem

 

 

 

 

(krakow.pl/rk/ko)

31%
69%