|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ulice Mistrzejowicka i Morcinka w Krakowie zamknięte dla ruchu. Kierowcy są zaskoczeni

Takiego bałaganu dawno nie było – mówią kierowcy, których zaskoczyły prace na ulicy Mistrzejowickiej w Krakowie. W związku z modernizacją sieci wodociągowej i kanalizacji zamknięte dla ruchu są ulice Mistrzejowicka i Morcinka. Informacja o objazdach nie pojawiła się na stronie internetowej ZIKiT-u, a na stronie Wodociągów trzeba było jej szukać w zakładce Inwestycje.

Posłuchaj co mówią kierowcy

fot: Jakub Kusy

Niespodziewane prace były sporym zaskoczeniem dla jeżdżących często na pamięć kierowców. Bałagan to chyba najłagodniejsze ze słów. W przeciągu pół godziny przed barierką tarasującą wjazd w Mistrzejowicką, zawróciło kilkunastu zdezorientowanych kierowców, część z nich to mieszkańcy, którzy by dojechać do swoich domów muszą walczyć o miejsce z koparkami. "Tydzień mnie w Krakowie nie było. Nic nie wiedziałem o tym. Jestem zaskoczony. Nie było informacji. Nie wiem, jak dojechać teraz. Wczoraj tu byłem i nie było informacji. Jeżdżę tutaj na działkę. Nie wiem, skąd się to wzięło. Trzeba będzie objeżdżać" - mówili zmotoryzowani.

Wodociągi odpowiadają: wszystko, co zrobiliśmy było zgodne z literą prawa. "Już w ubiegłym tygodniu stanęły znaki informujące o tym, że ulica Mistrzejowicka będzie zamknięta. Uzgodniliśmy oznakowanie i organizację ruchu z ZIKiT-em. Zostało to zrobione zgodnie z prawem. Możemy tylko przeprosić krakowian, że takie utrudnienia się pojawiły" - mówi Robert Żurek, rzecznik Krakowskich Wodociągów.

Do wpadki nie przyznaje się także ZIKiT. Magdalena Wasiak twierdzi, że zarówno oznakowanie, jak i organizacja ruchu nie budzą zastrzeżeń, ale dla pewności w teren wyruszyli inspektorzy ZIKiT-u, którzy, tak dla pewności raz jeszcze przyjrzą się całej sytuacji. "Objazdy są w tym momencie zaplanowane przez drogę należącą do spółdzielni mieszkaniowej, albo przez Kocmyrzowską i Morcinka, sprawdzimy jak to działa"

A jak działa? Po przyjrzeniu się sytuacji ZIKiT twierdzi, że...dobrze.

Informacja o remoncie była wysyłana użytkownikom aplikacji Ostrzegator. Pojawiła się na stronie wodociągów, ale zakamuflowana pod zakładką Inwestycje. Na stronie ZIKiT-u zawisła dzisiaj i to po interwencji Radia Kraków. Na szczęście w tej materii ZIKiT obiecuje poprawę.

Z informacji uzyskanych w MPWiK-u wynika, że  utrudnienia dla kierowców mogą potrwać nawet trzy miesiące. 

fot: Jakub Kusy

 

 

(Jakub Kusy/ko/bp)

3%
97%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

Mieszkaniec

Czwartek, 24 maja 2018, 16:08

Czy ktos orientuje sie jak dlugo bedzie ten remont jeszce trwal? No i co dalej czy przeniosa sie z remontem w inne miejsce czy to juz koniec mordegi? Oczywiscie w internecie cokolwiek znalezc to jak szukac igly w stogu siana noca po omacku :\

Odpowiedz

Hene

Czwartek, 17 maja 2018, 11:42

@Kris

Ja raz się porwałem z motyką na słońce i przebrnąłem kilkanaście kolein, ale jak zobaczyłem mini jezioro na środku drogi to nad odwagą wziął górę rozsądek i zawróciłem. Trasa tragiczna, szczerze odradzam, chyba, że ma się do dyspozycji traktor do pomocy.

Odpowiedz

Kris

Poniedziałek, 19 marca 2018, 11:22

@An

Da sie, jezdze tamtedy. Ale tylko terenowka poradzi sobie dobrze. Osobowka ja bym nigdy tam nie wjechał. Zreszta nie tylko nawierzchnia koszmarna ale i dość niebezpiecznie blisko skarpy nad torami pociągu.

Odpowiedz

An

Poniedziałek, 19 marca 2018, 08:36

czy ktoś może wie czy da się przejechać ul. Powstańców skracając z ul. Gustawa Morcinka za wiaduktem w prawo? droga nieutwardzona ale moze i tak szybciej by szło niż stanie w korku w Batowicach?

Odpowiedz

Kierowca

Czwartek, 15 marca 2018, 13:14

Policja jest na miejscu.

Odpowiedz

kierowca

Czwartek, 15 marca 2018, 10:29

Tylko, że objazd przez osiedle jest z zakazem wjazdu, mogą jedynie mieszkańcy jechać, ponoć policja tam bywa

Odpowiedz

N.

Czwartek, 15 marca 2018, 07:13

Dobrze że chociaż jest radio Kraków i tępi taki bałagan

Odpowiedz

J-23

Środa, 14 marca 2018, 20:47

@Krakus

Najlepiej jakiegoś PIeSa, który zrobi to samo i powie, że "wszystko jest zgodne z prawem i przejrzyste"

Odpowiedz

Mateusz

Środa, 14 marca 2018, 18:29

Oznakowanie stało owszem bardzo długo ale zakryte czaną folią. W przeddzień zamknięcia koło godziny 19:00 kiedy wracałem samochodem z pracy zauważyłem odkryte znaki informujące że ulica Mistrzejowickja jest nieprzejezdna. Następnego dnia rano o 8:20 (wtorek 13.03.2018) droga była już zablokowana. "Najlepsze" jest to, że od strony ulicy Kocmyrzowskiej nie ma ani jednego znaku informującego o zamknięcu Mistrzejowickiej, więc wszyscy wyjeżdżający z osiedla Zesławice, domków jednorodzinnych przy Gustawa Morcinka i z ulicy Ku Raciborowicom nie mają pojęcia co ich czeka. A jadąc od ulicy Wielickiej i Stella Sawickiego pierwszy znak informujący o utrudnieniach stał na skrzyżowaniu Okulickiego Mistrzejowicka!!! Może powinniśmy w nocy poblokować drzwi w urzędach i rano na tylnych drzwiach przyczepić kartkę z informacją o objeździe ? Byłoby bardzo podobnie ...

Odpowiedz

nowohucianin

Środa, 14 marca 2018, 12:50

Przecież tam 2-3 lata temu zrobiono nowy chodnik, który teraz rozkopują!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Krakus

Środa, 14 marca 2018, 11:22

Czy ja dobrze widzę? Objazd do ul. Marcinka?! Marzę, żeby ktokolwiek inny niż Majchrowski został prezydentem. I tak rozbicie układów i tego dziadostwa zajmie lata...

Odpowiedz