|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tramwaje do Bronowic nie dojadą także w wakacje

Trwający od września remont ulicy Królewskiej znacznie utrudnił dojazd z tej części miasta do centrum. Teraz urzędnicy wycofują się z obietnicy przywrócenia ruchu tramwajowego w wakacje. Do remontowanej Królewskiej ma bowiem dołączyć ulica Karmelicka, która od lat czeka na naprawę.

Fot. M. Lasyk

Remont ul. Karmelickiej był planowany od dawna. Początkowo, w wersji idealnej miał być przeprowadzony równolegle do modernizacji Królewskiej, a tym samym przy takich samych utrudnieniach, które mamy obecnie. Urzędnicy się jednak przeliczyli, konieczne było wykonanie dodatkowej dokumentacji. W międzyczasie rozpoczną się poszukiwania wykonawcy remontu. "Prawdopodobnie do początku kwietnia będziemy mieli decyzję o tym, jak wyłonimy wykonawcę. Prawo zezwala tu na dwa rozwiązania: albo ogłosimy przetarg, albo zlecimy prace firmie, która wykonuje remont ul. Królewskiej" - tłumaczy Michał Pyclik z ZDMK. 

Zrezygnowani mieszkańcy Krowodrzy i Bronowic po miesiącach utrudnień dali już za wygraną i nie zamierzają protestować. "Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Trzeba się z tym pogodzić" - mówią mieszkańcy. 

To nie jedyne utrudnienia, które czekają na mieszkańców Krowodrzy i Bronowic. Od soboty 16 marca pojawią się nowe zmiany wokół ulicy Królewskiej. Inaczej pojadą linie 704 i 713. WIĘCEJ

"Autobusy, które teraz wyjeżdżają z ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku centrum, pojadą tak jak do tej pory ul. Łobzowską i Garbarską do Teatru Bagatela, a następnie skręcą w lewo i pojadą ul. Krowoderską aż do Alej. Duża zmiana i do końca remontu nie będzie już na tej trasie dokonywać korekt" - wyjaśnia Bartosz Piłat z Zarządu Transportu Publicznego.

Linie pominą też Uniwersytet Pedagogiczny i pojadą w zamian aleją Kijowską. Drogowcy przygotowują się też do zwężenia na alejach Trzech Wieszczów. Tego należy się spodziewać się od 21 kwietnia. Wciąż trwają rozmowy czy zwęzić przejazd do dwóch, czy do zaledwie jednego pasa. Urzędnicy rozważają też przy okazji inne zmiany tymczasowe - w tym odwrócenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Lea. "Jest taka opcja. Decyzja zapadnie niebawem. Nam jak najbardziej zależy by było jak najmniej samochodów na Alejach, to nikogo nie dziwi. Tam zabranie nawet jednego pasa ruchu to będzie gigantyczne utrudnienie" - przyznaje Bartosz Piłat. 

Zwężenie na alejach Trzech Wieszczów ma obowiązywać przez trzy miesiące, do 21 lipca. Ale są też dobre wiadomości. Ostatniego dnia marca otwarte zostanie wreszcie skrzyżowanie ulic Głowackiego i Bronowickiej. Kolejne zmiany dopiero w połowie kwietnia.

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ew)

12%
88%