|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sąd przedłużył areszt dla Pawła M., "Miśka"

Do 13 października krakowski Sąd Okręgowy przedłużył w piątek areszt dla Pawła M., ps. Misiek - poinformował PAP zespół prasowy SO. Mężczyzna uważany za lidera gangu tzw. pseudokibiców Wisły Kraków pod koniec września ub.r. został zatrzymany we Włoszech.

Decyzja o przedłużeniu Pawłowi M., ps. "Misiek" tymczasowego aresztu zapadła podczas piątkowego niejawnego posiedzenia w Sądzie Okręgowym w Krakowie - dowiedziała się PAP w biurze prasowym SO.

"Misiek" został zatrzymany we wrześniu ub.r. we Włoszech. Do Polski przywieziono go w połowie października; od tego czasu przebywa w areszcie. Jak poinformował PAP w piątek dział prasowy Prokuratury Krajowej, jeśli czas tymczasowego aresztowania w postępowaniu przygotowawczym przekracza 12 miesięcy, to przedłużyć go może sąd apelacyjny.

PK, z "uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe" nie udziela bliższych informacji dotyczących tej sprawy. "W tym wielowątkowym i wieloosobowym postępowaniu Prokuratora przeprowadza czynności procesowe zamierzające do kompleksowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności będących przedmiotem śledztwa" - podkreślono w przesłanym PAP komunikacie. Jak dodano, w odniesieniu do M. "nie stosowano procedury świadka koronnego".

Postępowanie, w którym podejrzane są osoby ze środowiska tzw. pseudokibiców krakowskiego klubu piłkarskiego Wisła, prowadzi Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. W piątek podczas posiedzenia, na którym zdecydowano o przedłużeniu aresztu dla "Miśka", tymczasowy areszt do 13 października przedłużono także 12 osobom związanym ze środowiskiem Wisła Sharks, które zatrzymano w połowie kwietnia br. Jak informowała PK, "członkowie zorganizowanej grupy przestępczej dopuścili się licznych przestępstw narkotykowych".

Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że wśród zatrzymanych jest m.in. były wiceprezes Wisły Kraków Damian D., który ma odpowiadać za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Jak donosiły media, zatrzymanie było możliwe dzięki temu, że na współpracę z policją zdecydował się "Misiek".

M. usłyszał m.in. zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz przestępstw narkotykowych, a także dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci pałki i maczet oraz dwóch pobić z ciężkim uszkodzeniem ciała. "Misiek" nie przyznał się do winy; grozi mu do 15 lat więzienia. Media podają, że dzięki współpracy z policją będzie mógł być może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary. Specjalną grupę do rozwiązania sprawy tzw. pseudokibiców powołał komendant główny policji.

 

PAP/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

60%
40%