|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sąd apelacyjny utrzymał wyrok ws. sporu na linii Łukasz Gibała - Jacek Majchrowski

Krakowski Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok pierwszej instancji i nakazał Łukaszowi Gibale - kandydatowi na prezydenta Krakowa - opublikowanie sprostowania w Gazecie Wyborczej. Obecnie urzędujący prezydent miasta Jacek Majchrowski pozwał Gibałę w trybie wyborczym za jego słowa wypowiedziane podczas konwencji. Mówiąc o Arturze Ławrowskim - byłym dyrektorze Zespołu Szkół Integracyjnych - kandydat na prezydenta powiedział, że "odwołali go urzędnicy Majchrowskiego". Gibała podkreśla, że nie zgadza się z wyrokiem sądu, ale opublikuje sprostowanie. Podkreśla jednak, że w spotykał się już w sądzie z prezydentem Krakowa w dwóch poważnych sprawach, które wygrał. Jego zdaniem tym razem pozew dotyczył jedynie błędu językowego.

Fot. arch. RK

- Ta sprawa jest sprawą innego kalibru. Chodzi o to, że zamiast powiedzieć, że Artur Ławrowski nie został ponownie powołany powiedziałem, że został odwołany. To sprawa semantyczna. Dlatego sąd nie zarządził przeprosin, ale sprostowanie. To drobny błąd językowy, który sprostuję. On nie ma wpływu jednak na to, że moja 4-letnia krytyka Jacka Majchrowskiego jest zasadna  - mówi Łukasz Gibała.

Z kolei Monika Chylaszek - rzeczniczka prasowa prezydenta Majchrowskiego - zaznacza, że pozew w trybie wyborczym został wniesiony do sądu, bo słowa wypowiedziane przez Gibałę były ewidentnym kłamstwem. "Są konkursy na dyrektora szkoły. Gdy ten pan tego konkursu nie wygrał, prezydent Majchrowski napisał pismo do pani kurator z prośbą, żeby dyrektor tę funkcję mógł dalej pełnić" - mówi.

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny. Gibała ma 24 godziny na opublikowanie sprostowanej informacji na pierwszej stronie krakowskiego dodatku Gazety Wyborczej. 

Przypomnijmy, poszło o wypowiedź Łukasza Gibały na jego konwencji wyborczej 23 września. Mówiąc o Arturze Ławrowskim - byłym dyrektorze Zespołu Szkół Integracyjnych - kandydat na prezydenta powiedział, że "odwołali go urzędnicy Majchrowskiego".

"To kłamstwo" - odpowiadał prezydent. Wyjaśniał, że Artur Ławrowski nie wygrał konkursu na stanowisko dyrektora, a jego powołaniu sprzeciwiła się później także małopolska kurator oświaty. Łukasz Gibała przyznaje, że rzeczywiście Ławrowski nie wygrał konkursu, ale - jak twierdził - zdecydowały o tym głosy urzędników magistratu, dlatego nie wycofał się ze swych słów.

 

 

 

(Dominika Kossakowska/Joanna Orszulak/RK/ko)

71%
29%