|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rozbił szybę w autobusie MPK, bo... był zdenerwowany

Krakowscy policjanci zatrzymali 25-letniego sprawcę rozbicia szyby w autobusie MPK, który został ujęty przez kierowcę uszkodzonego pojazdu. Wandal usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. RK

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Wtedy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu wandala, który rozbił szybę w jednym z autobusów MPK w Krakowie. Na miejsce udali się policjanci, którzy w rejonie przystanku autobusowego na ul. Miechowity zauważyli stojący autobus i dwóch mężczyzn.

Okazało się, że to kierowca pojazdu wraz z ujętym wandalem. Funkcjonariusze po rozmowie z mężczyznami ustalili przebieg zdarzenia. Kierowca autobusu - gdy zatrzymał się na przystanku, aby wysadzić pasażerów - zauważył, że jeden z nich zamachnął się i rzucił w kierunku pojazdu butelkę po piwie, którą trzymał w ręce. Uderzenie było na tyle silne, że została wybita szyba w jednym skrzydle drzwi wejściowych do autobusu. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, lecz kierowca pojazdu zareagował bardzo szybko i ruszył za wandalem. Gdy ujął go, wezwał na miejsce patrol policji.

Zatrzymany mężczyzna to 25-letni mieszkaniec Wrocławia. Był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto sprawdzenie wykazało, że jest poszukiwany celem odbycia kary aresztu za popełnione wykroczenia. Tłumaczył, że został sprowokowany zachowaniem jednego z pasażerów, który wychodząc potrącił go w ramię. To bardzo rozzłościło 25-latka, który w wyniku silnego zdenerwowania postanowił rzucić szklaną butelką po piwie w kierunku pojazdu, z którego wysiadł.

25-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Trafił do placówki penitencjarnej, gdzie odbywa wcześniej zasądzoną karę.

 

 

(małopolska policja/ko)

75%
25%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0