|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rodzice nie pozwolili na zmianę niepublicznych przedszkoli w tanie placówki

To była batalia, którą można spokojnie określić mianem Blitzkrieg - wojną błyskawiczną. Rodzice blisko pięciuset dzieci z czterech krakowskich przedszkoli skrzyknęli się przeciw zmianom proponowanym przez miasto. We wtorek na zebraniach z dyrektorkami przedszkoli poznali szczegóły tych zmian - w środę rano prezydent miasta zapewnił, że zmian jednak nie będzie. Wygasająca w lipcu umowa dzierżawy budynków zostanie przedłużona. na kolejne pięć lat.

Fot. pixabay

Chodzi o cztery niepubliczne przedszkola znajdujące się w budynkach należących do miasta. Wydział edukacji chciał w nich utworzyć tanie przedszkola "za złotówkę". Rodzicom ten pomysł się nie spodobał. Obawiali się miedzy innymi, że spadnie jakość edukacji, a na zajęcia dodatkowe organizowane w ich przedszkolach będą musieli dowozić dzieci w inne miejsca.


W podobnej sytuacji byli cztery lata temu, gdy kończyła się poprzednia umowa dzierżawy budynków. Tym razem zareagowali błyskawicznie. Już w środę rano w liczbie ponad stu osób stawili się na spotkaniu z prezydentem miasta. A ten wycofał się z planowanych zmian.

 

- Prezydent dzisiaj spotkał się z rodzicami i powiedział im jasno: "Proszę państwa, myślałem, że będzie to dla was korzystne rozwiązanie, wręcz, że się z tego ucieszycie, jeżeli wolicie, żeby zostało po staremu, nie widzę przeciwskazań". - mówi Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta miasta. Zarówno rodzice jak i dyrektorki przedszkoli przyjęli te wiadomości z ulgą.

 

- Jesteśmy szczęśliwe, pod wrażeniem, ale przede wszystkim chapeau bas dla rodziców. Takiej ich ilości nie spodziewałyśmy się. Ta deklaracja rodziców, że są zadowoleni z jakości, sprawia że jesteśmy szczęśliwe. - mówiła po spotkaniu z prezydentem - Małgorzata Stasny- dyrektor przedszkola Kraina Uśmiechu na Krakowskich Azorach. 


Jak widać miasto próbowało uszczęśliwić rodziców na siłę. Zdążyło nawet pochwalić się sukces utworzenia nowych tanich przedszkoli. Przedstawiciele prezydenta zapewniają, że wybory nie miały wpływu na jego zmianę decyzji.

 

 

Katarzyna Maciejczyk/łk

60%
40%